Akademik Teşvik Ödülleri Semineri

<strong>Prof. Dr. Veysel Eren, Akademisyenlere &lsquo;Akademik Teşvik Sistemi&rsquo; Hakkında Seminer Verdi</strong>
Akademik Teşvik Ödülleri Semineri
Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Veysel Eren, Akademik Teşvik Ödülleri Semineri için Rektörlük Toplantı Salonu’nda akademisyenlerle bir araya geldi. Bilimsel çalışmaları bulunan akademisyenlere, yeni uygulamaya geçilen teşvik sistemi hakkında bilgiler veren Prof. Dr. Veysel Eren, 2015 yılının yayınlarına 2016 yılından itibaren teşvik uygulamasına başladıklarını belirtti.
Bu çerçevede Yükseköğretim Kurulu’nun akademik teşvik ödeneği yönetmeliği çıkardığını söyleyen Eren, bununla ilgili üniversitelerarasında uygulama birliğinin sağlanabilmesi amacıyla da geçen hafta Çarşamba günü YÖK’te toplantı yapıldığının bilgisini verdi.Bazı bilgilerin kendileriyle paylaşıldığını aktaran Prof. Dr. Eren akademisyenlere hitaben, “Ben de bu çerçevede Üniversitemiz birimleri arasında uygulama birliği sağlamak amacıyla sizlerle bu bilgileri paylaşmak istiyorum.” dedi.Üniversitelerde bu yönetmelik çerçevesinde iki farklı komisyon oluşturulduğundan bahseden Eren, bu komisyonlardan bir tanesinin üyelerinin senato tarafından belirlendiği ‘Üniversite Akademik Teşvik Komisyonu’, ikincisinin ise her bir bölümde ya da anabilim dalında bölüm başkanının ya da anabilim dalı başkanının başkanlığında belirlenen kişilerden oluşan en az iki en fazla 4 kişiden oluşan ön değerlendirme heyeti şeklinde olduğunu aktardı.Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Veysel Eren yaklaşık bir saat süren seminerde, akademik teşvik sistemi sürecinde en büyük yükün ön değerlendirme heyetinin üzerinde olduğunu belirttiği açıklamalarının devamında, komisyonların oluşumu, heyetin görevleri ve hesaplamalarla ilgili bazı hususlara değindi. Seminerde akademisyenler de söz alarak eksik olan konularda katkılarda bulundu. 
Akademik Teşvik Ödülleri Semineri haberi 09 Ocak 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Eğitim kategorisine Hatay muhabirimiz Nejla Çetinoğlu adına  tarafından  1245 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle