ALTINÖZÜ KAYMAKAMI ARSLANTAŞ:

''EĞİTİM ÇITASINI EN ÜST SEVİYEDE TUTMAK İSTİYORUZ''
ALTINÖZÜ KAYMAKAMI ARSLANTAŞ:
Altınözü Kaymakamı Ali Arslantaş, ilçede eğitim çıtasını en üst seviye tutmak istediklerini söyledi.
     Arslantaş, makamında düzenlediği basın toplantısında, eğitim çalışmaları hakkında bilgi verdi.
     İlçede okuma yazma bilmeyenlerin oranın Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre yüzde 12 seviyelerinde olduğunu ve bunun için okuma yazma kurslarına ağırlık verdiklerini ifade eden Kaymakam Arslantaş, şöyle devam etti:
     '' İlçemizde 7 bin 230 vatandaşımız TÜİK verilerine göre okuma yazma bilmemektedir. 'Ana Kız Okuldayız' kampanyası kapsamında 162 okuma yazma kursu açıldı. Okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımızı tespit ettik. Nisan 2011 ayı sonuna kadar bu kişilerin kursa gelmelerini sağlayarak okuma yazma öğrenmelerine katkı vereceğiz. Eğitim sisteminde öğrencilerimizin yeteneklerini artırılması, gelecekte bilimsel düşünme yeteneklerinin geliştirilmesi ve bunu hayatlarının her alanında uygulamaları için iyi bir alt yapı oluşturulması önemlidir.
     Bu amaçla 'Bu Benim Eserim Projesi'ne önem veriyoruz. 2009-2010 eğitim ve öğretim yılında öğrencilerimiz tarafından 107 proje girişimi yapıldı. 2010-2011 eğitim ve öğretim yılında ilköğretim okullarının ikinci kademesinde olan 4 bin 84 öğrencimiz, 203 proje girişinde bulundu. Hedefimiz öğretim yılı sonuna kadar 300 proje üretmektir. Eğitim çıtasını en üst seviyede tutmak istiyoruz.''
     Arslantaş, 2010 yılında 'Türkiye Okuyor' kampanyasında da hayırseverlerin katkılarıyla 85 bin 340 kitap temin edilerek okullara dağıtıldığını kaydetti.
     Arslantaş, Mayadalı köyü ve ilçe merkezinde iki hayırsever tarafından lise yaptırılmak istendiğini de sözlerine ekledi.