Antakya Dershaneler Birliği basın toplantısı düzenledi.

Antakya Dershaneler Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Kükrek, birliğin amacının, Hatay'da kitlesel başarıyı artıracak çalışmalar yapmak olduğunu söyledi. 
    
Antakya Dershaneler Birliği basın toplantısı düzenledi.
Kükrek, Narin Otel'de düzenlediği basın toplantısında yaptığı konuşmada, Hatay'ın eğitim-öğretim alanı başarı sıralamasında önemli bir yerde olması ve sektörel disiplinin sağlanması amacıyla Antakya Dershaneler Birliğini kurduklarını ifade etti.
     Antakya'da dershanecilik sektörünün yüzde 90'ının birlik tarafından temsil edildiğini belirten Kükrek, şöyle konuştu:
     ''Kısa sürede iyi ve olumlu yol aldık. Amacımız Hatay'da kitlesel başarıyı artıracak çalışmalar yapmak. Ayrıca dershaneler arasında eğitim-öğretim birliğini ve dayanışmayı sağlamak, dershanelerin amacına uygun ve düzenli çalışmasını sağlamak, haksız rekabeti önlemek, gerektiğinde veli ve öğrencilerin hakkını aramak, dershanelerde çalışan öğretmenlerin hakkını korumak amacını da taşımaktayız. Gerçeğe aykırı, öğrenci ve veliyi yanıltıcı beyanda bulunan özel kurumlara, korsan yapılanmalara karşı da her zaman olduğu gibi mücadele vermeyi ve toplumu doğru bilgilendirerek aldatmaların karşısında olmayı hedefliyoruz.''
     Kükrek, başarının sadece dershanelerle sağlanamayacağını, milli eğitim müdürlüğü, okullar ve dershanelerin uyum içinde çalışması ve veli işbirliğiyle başarıya ulaşılacağını dile getirdi.
     Birliğin yeni uyguladığı etkinlik ile çocukların bir dershaneden diğerine koşturarak girdikleri seviye tespit sınavlarını ortaklaşa tek bir sınava indirgediklerini anlatan Kükrek, bu doğrultuda 7-8 Ocak tarihlerinde ödüllü, burslu öğrenci başarı sınavının yapıldığını, öğrencilerin kendilerine sağlanan burs indirimini istediği üye dershanede kullanabileceğini sözlerine ekledi.