ANTAKYA'DA, ÖĞRENCİLERE CANLI PERFORMANS RESİM GÖSTERİSİ

Antakyalı Ressam Ali Taş, ''Maddeden Uzak Sanata Yakın Projesi'' kapsamında öğrencilere canlı performans resim gösterisi gerçekleştirdi. 
ANTAKYA'DA, ÖĞRENCİLERE CANLI PERFORMANS RESİM GÖSTERİSİ
Taş, Özel Ata Kolejinde, Hatay Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün işbirliğiyle ilki geçen yıl yapılan projeye bu yıl da devam edeceklerini söyledi.
     ''Maddeden Uzak Sanata Yakın Projesi''nin, ''24 Kasım Öğretmenler Günü''nde yeniden başlamasının çok anlamlı olduğunu ifade eden Taş, şöyle konuştu:
     ''Sanatsever bir insan olduğuna inandığım valimizin yaptığım sunumlardan birini izlemesi halinde, inanıyorum ki, sık sık ifade ettikleri ve toplumsal yarar sağlayan can alıcı açıklamaların uygulamalı olarak sanatsal bir dille nasıl etkili yansıtıldığını yerinde görecek ve projeye olan inanç ve güvenleri daha da artacaktır. Muhtemelen valimizin bu durumda sponsor aramak zorunda bırakmadan projeye gereken desteğin verilmesini sağlayacağına inanıyorum.''
     Taş, projeye destek veren sponsor firmalara teşekkür ederek, bireysel başarıların toplumsallaştırılması gerektiğini, ve bunun da bilimden, kültürden, sanattan geçtiğini belirtti.
     Taş, daha sonra fırça kullanmadan canlı performans resim sergisini öğrencilere sundu.
     Etkinliğe, Okul Müdürü Nevin Yalım, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.