ANTAKYA'DA YGS PROTESTOSU

 Yüksek öğretime Geçiş Sınavı'nda (YGS) yaşanan şifre skandalının ardından gençlerin konuya tepkisi her geçen gün artıyor.
ANTAKYA'DA YGS PROTESTOSU
 
 
 
 
 Ulus Meydanı'nda toplanan yüzlerce öğrenci şifre skandalının aydınlatılmasını istedi.
     Eylemi organize eden Liseli Genç Umut grubu adına açıklama yapan Çağatay Tufan, sınav sisteminin zamanın ihtiyaçlarına cevap veremediğini, sistemin kaldırılması gerektiğini belirtti.
 

     Tufan, şifre skandalının en kısa zamanda objektif bilim insanları, eğitim emekçisi sendikaların ve ilgili demokratik kitle örgütlerinden oluşturulacak bağımsız bir komisyon tarafından incelenmesini, ÖSYM Başkanı Ali Demir'in ve sorumluların biran evvel istifa etmelerini istedi.
     Yeni ve zamanın ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir eğitim sistemi oluşturulmasını isteyen Tufan, öğrencilerin, velilerin ve öğretmenlerin sıkıntılarının da dinlenmesi gerektiğini ifade etti.
     Bu arada, etkinliğe ''Lise Öğrenci Birliği'' üyeleri de destek verdi.
     Slogan atan grup, daha sonra olaysız dağıldı.

ANTAKYA'DA YGS PROTESTOSU haberi 09 Nisan 2011 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Eğitim kategorisine Hatay tarafından  18655 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle