-BAKAN ERGİN, ANAOKULU AÇILIŞI YAPTI

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Hatay'ın okul öncesi eğitimde 81 il arasında 67. sıradan 2. sıraya yükseldiğini söyledi.
-BAKAN ERGİN, ANAOKULU AÇILIŞI YAPTI
 Bakan Ergin, Antakya'da yapımı tamamlanan 20 derslikli ve 205 öğrencisi olan Vilayetler Hizmet Birliği Latife Hanım Anaokulunun açılışında yaptığı konuşmada, okul öncesi eğitime dikkati çekti.
     Eğitimde Hatay'ın çıtayı yükselttiğini ifade eden Ergin, şunları söyledi:
     ''Hatay, 81 il arasında 67. sıradan 2. sıraya yükseldi ama hala gidecek bir sıramız daha var. Niçin bir değil? İnşallah gayretlerle bunu birinci sıraya taşımak boynumuzun borcu olur. Hem mahallemizin hem şehrimizin hem de ülkemizin geleceği olan yavrularımız çok iyi bir eğitim almak durumundalar. Okul öncesi eğitim, öğrencilerin geleceğinin altyapısını oluşturacak. Hayat boyu öğrendiklerini, anaokulunda aldıkları eğitimin üzerine bina edecekler. Temeli burada alacaklar üzerine her yıl yeni taze bilgileri ilave edecekler. Okulun, kentimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyor, emeği geçen herkesi kutluyorum.''
     Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz de Hatay'ın okul öncesi eğitim sıralamasında ülke genelinde 67. sıradan 2. sıraya yükseldiğini ifade etti.
     Okul öncesi eğitimin önemli olduğunu belirten Lekesiz, 0-6 yaş grubunun bir ülkenin ortak geleceğini belirlediğini, Hatay'ın bu konuda şanslı bir il olduğunu vurguladı.
     Hatay'da öğretmenlerin, öğrencilerin, velilerin ve hayırseverlerin eğitim kalitesinin yükselmesi için çaba gösterdiğine dikkati çeken Lekesiz, ''Yapılan çalışmalar sonucu geçen yıl okul öncesi eğitimde 81 il arasında 67. sırada bulunan Hatay, bu yıl 2. sıraya yükselmiştir. Bu da gösterilen emeklerin boşa gitmediğini göstermiştir. Hükümetimize ve Adalet Bakanımız Sadullah Ergin'e, vermiş oldukları desteklerden dolayı teşekkür ederiz'' diye konuştu.
     Konuşmaların ardından açılışı yapan Bakan Ergin, okul binasını gezerek, öğrencilerle sohbet etti ve kısa süre oyun oynadı.
     Törene, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Enis Yavuz Yıldırım, İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, İl Milli Eğitim Müdürü Cafer Tulmaç ve davetliler katıldı.
     Bakan Ergin, daha sonra yapımı devam eden Hatay Adalet Sarayı ile Hatay Havaalanı yeni terminal binası inşaatında incelemelerde bulundu.