Beyaz bayraklı okul, başarısını her yıl katlıyor

Samandağ ilçesinde beyaz bayrak kaliteli okul belgesi olan Zübeyde Hanım İlköğretim Okulundan SBS yerleştirme sonuçlarına göre bu yıl da tek sınıftan 23 öğrenci Anadolu liselerine yerleşti.

Beyaz bayraklı okul, başarısını her yıl katlıyor

Geçen yıl yine aynı okuldan ve tek sınıftan 17 öğrenci yerleşmişti. Konuyla ilgili okul Müdürü Necdet Miçooğulları ve Okul Aile Birliği Başkanı Rıfat Turunç yaptıkları açıklamada “ Okulumuz geçen senelerde olduğu gibi bu yıl da daha başarılı bir yıl geçirdi. 40 kişilik sınıftan 23 öğrencimiz Anadolu liselerine yerleşti. Yıl içinde de bütün kültürel ve sportif faaliyetlere katılarak başarı sağlayan ve derece alan öğrencilerimizin bu başarısında katkısı ve emeği olan başta öğretmenlerimiz olmak üzere, bütün öğrencilerimizi ve velilerimizi kutluyoruz.

SBS yerleştirme sonuçlarına göre 3 öğrencimiz Selim Nevzat Şahin Anadolu Lisesi, 8 öğrencimiz Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi, 7 öğrencimiz Yüksel Acun Anadolu Lisesi, 5 öğrencimiz de Samandağ Anadolu Lisesine yerleşti. Öğrencilerimizin bundan sonraki eğitimlerinde başarılarının devamını diliyorum” dedi.