''BU BENİM ESERİM'' KONULU PROJE YARIŞMASI SONUÇLANDI

Hatay, Mersin ve Adana'da Doğu ve Güneydoğu Özel Öğretim Kurumları Derneği'ne (ÖZGÜNDER) üye özel okullar arasında Matematik ve Fen Dalında düzenlenen ''Bu Benim Eserim'' konulu proje yarışmasında İskenderun Gülen Koleji öğrencileri 15 madalyanın 5 tanesini kazandı.
''BU BENİM ESERİM'' KONULU PROJE YARIŞMASI SONUÇLANDI
Adana Özel Burç Okullarında Fen ve Teknoloji alanında düzenlenen yarışmaya 16 okuldan toplam 58 proje katıldı. Yarışmaya toplam 8 projeyle katılan Özel Gülen İlköğretim Okulu öğrencilerinin tamamı ödül almaya hak kazandı.
     Çukurova Üniversitesi öğretim üyelerinden oluşan 3 kişilik jürinin ortak değerlendirmesi sonucunda Gülen Koleji öğrencilerinden Salih Özdemir ''Soba Enerjisi'', Ali Burak Karakurt, ''Teknosula'' adlı projeleriyle altın madalya kazanırken ''Kapı-Dolap'' isimli projesiyle Ahmet Hakan Yener'de gümüş madalya kazandı.
     Öğrencilerden Ekrem Taha Kayabaşı ''Odamı Düzenliyorum'' ve Cansu Kırköse ise ''Elektronik Yoklama'' projeleriyle bronz madalya kazanırken Rana Yüksel Bozkurt, Kevser Karasayar ve Eray Uçar ise mansiyon ödülü ve başarı sertifikası aldılar.
     Öğrenciler için okul bahçesinde düzenlenen törende konuşan Okul Müdürü Mustafa Üsküplü, bu başarının disiplinli, özverili ve verimli çalışmanın bir sonucu olduğunu söyleyerek bu başarıda emeği geçen öğretmen ve öğrencilerini kutladı.
     Daha sonra öğrenciler başarı sertifikası ve altın ile ödüllendirildi.