ÇELİK İHRACATÇILARI BİRLİĞİ OKUL YAPTIRIYOR

ÇELİK İHRACATÇILARI BİRLİĞİ İSKENDERUN'DA OKUL YAPTIRIYOR -ESKİ ADALET BAKANI ERGEN: ''GENÇLERİN ÖNÜNÜ AÇMAK VE BİR MESLEK EDİNDİRMEK İÇİN YOĞUN BİR ŞEKİLDE ÇALIŞIYORUZ'' -ÇELİK İHRACATÇILARI BİRLİĞİ BAŞKANI EKİNCİ: ''TÜRKİYE GENELİNDE 4 OKUL YAPTIRACAĞIZ''
ÇELİK İHRACATÇILARI BİRLİĞİ OKUL YAPTIRIYOR
Çelik İhracatçıları Birliği tarafından Hatay'ın İskenderun ilçesine bağlı Sarıseki beldesinde yaptırılacak Endüstri Meslek Lisesi'nin temeli düzenlenen törenle atıldı.
     Eski Adalet Bakanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, törende yaptığı konuşmada, gençlerin bir ülkenin geleceğini oluşturduğunu söyledi. İşsizliği çözmek için yatırım yaparak ekonomiyi canlı tutmak gerektiğini belirten Ergin, ''İstikrarın olduğu ülkede yatırımda yapılır, ekonomide canlanır. Bizlerde gençlerin önünü açmak ve bir meslek edindirmek için yoğun bir şekilde çalışıyoruz'' dedi.
     Hatay Vali yardımcısı Kadir Doğan ise okul açmanın önemine değinerek, ''Bir okul açmak, bir hapishane kapatmaktır.Bizler gençlerin kaliteli bir eğitim alması için çalışıyoruz'' diye konuştu.
 
 
     Çelik İhracatçıları Birliği Namık Ekinci de birlik olarak Türkiye genelinde 4 okul yaptıracaklarını ifade ederek, ''Bunların ilkini İskenderun'da yapacağız. Temelini attığımız okul 24 derslikli olacak ve 720 öğrenci öğrenim görecek. 20 dönüme kuracağımız okul yaklaşık 10 milyon liraya mal olacak'' dedi.
     Ekinci, diğer 3 okulu Kocaeli, İzmir ve Çanakkale'ye yapmayı düşündüklerini bildirdi.
     Yapılan konuşmaların ardından okulun temel atma töreni gerçekleştirildi.
     Törene İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su, Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Cafer Tulmaç, Sarıseki Belediye Başkanı Bülent Özer ve davetliler katıldı.