Çocuk İstismarı Öğrencilere Anlatıldı

<span style="background-color:rgb(247, 242, 242); color:rgb(34, 34, 34); font-family:ubuntu,sans-serif; font-size:13px">D&uuml;nya Sağlık &Ouml;rg&uuml;t&uuml;&rsquo;nce, &ldquo;&ccedil;ocuğun sağlığını, fiziksel gelişimini olumsuz y&ouml;nde etkileyen, bir yetişkin, toplum veya &uuml;lkesi tarafından bilerek veya bilmeyerek yapılan davranışlar&rdquo; &ccedil;ocuk istismarı olarak kabul ediliyor. UNİCEF&rsquo;in yaptığı araştırmalara g&ouml;re d&uuml;nyada &ccedil;ocuk istismarı y&uuml;zde 1 ile y&uuml;zde 10 arasında seyrederken T&uuml;rkiye&rsquo;de bu oran y&uuml;zde 10 ile 53 arasında seyrediyor. Her 4 kız &ccedil;ocuğundan biri ve her 7 erkek &ccedil;ocuktan biri 18 yaşından &ouml;nce cinsel istismara uğruyor.</span>
Çocuk İstismarı Öğrencilere Anlatıldı
Bu verilerden yola çıkarak Üniversitemiz Türk Tıp Öğrencileri Topluluğu tarafından Atatürk Konferans Salonu’nda ‘Ensest ve Çocuk İstismarı’ konulu sempozyum düzenlendi. Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi Öğretim Üyeleri Doç. Dr. İbrahim Şilfeler ve Doç. Dr. Cem Zeren’in konuşmacı olarak katıldıkları sempozyumda, Hatay ve Türkiye’de yaşanan çocuk istismarları ve ensest vakalarına tıbbi ve adli pencereden yaklaşıldı.Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi Öğretim Üyeleri ile tıp öğrencilerinin takip ettiği sempozyumda, Doç. Dr. İbrahim Şilfeler, istismarın çocuk sağlığı üzerindeki etkilerini ele alırken; Doç. Dr. Cem Zeren ise adli tıp vakalarına değindi.  Çocuklara yönelik gerçekleştirilen fiziksel ve ruhsal şiddetin görseller eşliğinde izleyicilere aktarıldığı program, soru cevaplarla devam etti.Programda konuşmacılara çiçek takdiminde bulunuldu.
Çocuk İstismarı Öğrencilere Anlatıldı haberi 06 Ocak 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Eğitim kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  2320 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle