Coğrafya Bölümü’nden Arazi Tatbikatı

<span style="background-color:rgb(247, 242, 242); color:rgb(34, 34, 34); font-family:ubuntu,sans-serif; font-size:13px">Coğrafya B&ouml;l&uuml;m&uuml; Hassa İl&ccedil;esi Volkan Jeomorfoloji konulu arazi tatbikatı başarı ile ger&ccedil;ekleştirdi.</span>
Coğrafya Bölümü’nden Arazi Tatbikatı
Arazi Tatbikatına Farklı Üniversitelerden Katılımlar Oldu.
Coğrafya Bölümü Hassa İlçesi Volkan Jeomorfoloji konulu arazi tatbikatı başarı ile gerçekleştirdi.
Arazi çalışmalarına Doç. Dr. Ahmet Atasoy, Doç. Dr. Bayram Çetin, Yrd. Doç. Dr. Reşat Geçen, Yrd. Doç. Dr. Atilla Karataş, Arş. Gör. Muhammet Topuz, Eğitim Fakültesinden Yrd. Doç. Dr. Hulusi Karagel, Uşak Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü'nden jeomorfolog Yrd. Doç. Dr. İsmail Ege, Kırıkkale Üniversitesi Fen Edebiyat fakültesi Biyoloji Bölümünden Doç. Dr. Nursel Baydemir ile farklı üniversitelerden 15 yüksek lisans öğrencisi katıldı. Ayrıca arazi çalışmalarına sürekli olarak katılan bölümümüz 3. sınıf öğrencisi Özer Bağdu da incelemelerde yer aldı.Hassa Kaymakamlığından görevli Mustafa Tengir ile Sugediği Mahallesi'nin sakinlerinden Hüseyin Asan ise Hassa'dan katılanlar arasında oldu. Gezi, ilk istasyon olan Yalak Lav Tüneli'ne Hassa Kaymakamı Mustafa Pala'nın katılımı ile başladı.Burada Doç. Dr. Ahmet Atasoy, Anadolu Haber Ajansı ile Doğan Haber Ajanslarına Hassa Lav Tünelleri ile ilgili gerekli açıklamalar yaptı. Daha sonra askerlerimizin refakatiyle Suriye sınırında yer alan Lav tünelleri ile hornitoslar gezildi. Daha sonra Yarımaktepe'deki Piroklastik volkan konilerine gidildi. Burada gerekli incelemeler yapıldıktan sonra Üniversitemiz tarafından sağlanan gaz maskeleri dağıtılarak, Yarımaktepe lav tüneline girildi.  5 Aralık 2015 Cumartesi günü sabah 7:30’da başlayan gezi akşam saat 16:00’da sona erdi.
Coğrafya Bölümü’nden Arazi Tatbikatı haberi 09 Aralık 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Eğitim kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  4920 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle