CUMHURBAŞKANLIĞI NDAN HATAY'A ÖDÜL

Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, kampanya kapsamında kentte yürütülen başarılı çalışmalarla kampanyaya verdiği katkılardan dolayı madalya ile ödüllendirildi.
CUMHURBAŞKANLIĞI NDAN HATAY'A ÖDÜL
   Cumhurbaşkanı Abdullah Gül?ün eşi Hayrünnisa Gül, proje kapsamında, Türkiye?nin 81 ilinde valilerin engelli çocuğu olan aileleri ziyaret ederek, devletin engellilere sağladığı eğitim imkânları hakkında bilgi verdiğini, bu şekilde yaklaşık 53 bin aileyle görüşüldüğünü kaydetti.
     Lekesiz ise, ''Eğitim Her Engeli Aşar'' kampanyası kapsamındaki çalışmalarında tüm kurum ve kuruluşların birlik ve beraberlik içerisinde devam ettiğini hatırlatarak, ödülün ortak çalışmanın ürünü olduğunu belirtti.
     Hatay'da eğitim konusunda önemli çalışmalar yürütüldüğünü kaydeden Lekesiz, ?Kaymakamlıklar, Belediyeler, Milli Eğitim Müdürlüğü, okul müdürleri, öğretmenler, muhtarlar, veliler, odalar, sivil toplum kuruluşları, tüm kurum ve kuruluşlar ve Hataylılarla birlikte hareket ederek, kenti eğitim alanında bulunduğu noktadan çok daha iyi noktalara taşımak için hep birlikte çalışmaya devam edeceklerini belirtti.
     Lekesiz, ''Eğitim Her Engeli Aşar'' kampanyasında büyük bir özveri içerisinde çaba sarf eden ve somut sonuçlar elde etmemizi sağlayan başta tüm kurum ve kuruluşlar, eğitim camiası, odalar, sivil toplum örgütleri, velileri ve tüm Hatay Halkına tevcih edilmiş olan bu ödülü, onlar adına aldığını belirterek, emeği geçen herkese teşekkür ettiğini ifade etti.