DİPLOMALARINI ALAMAYANLAR ÖĞRENCİLERDEN EYLEM

Mesleki Açıköğretim Lisesi'nden mezun olan ve diploma ve mezuniyet belgelerini verilmediğini iddia eden öğrenciler, İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde basın açıklaması yaptı
DİPLOMALARINI ALAMAYANLAR ÖĞRENCİLERDEN EYLEM
 Mesleki Açıköğretim Lisesi'nden mezun olan ve diploma ve mezuniyet belgelerini verilmediğini iddia eden öğrenciler, İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde basın açıklaması yaptı.
     Grup adına açıklama yapan Suzan Sürer, 17 Mayıs tarihinde Mesleki Açıköğretim Lisesi'nden 50 kişiyle birlikte mezun olduklarını kaydetti.
     Üniversiteye kayıt yaptırmak istediklerini ifade eden Sürer, ''Ancak elimizde diploma ve mezuniyet belgemiz olmadığı için açıköğretim büroları kaydımızı yapmıyor. Daha önce konuyla ilgili Valilik ve Halk Eğitim Merkezine başvuru yapmamıza rağmen bir gelişme olmadı. Üniversiteye kayıtlar için 12 Ekim tarihi son. O güne kadar bir an önce diplomalarımızın teslim edilmesini istiyoruz. Yoksa, bütün emeklerimiz boşa gidecek'' dedi.
     Milli Eğitim Müdürlüğü'nün kendilerine öğrenim durumunu gösteren birer belge verdiğini belirten Sürer, ancak bu belgeyle de kayıt yaptırmadıklarını ve mağdur olduklarını söyledi.
     Sürer, liseden mezun olan ve üniversiteye kayıt yaptırmak isteyen arkadaşlarıyla birlikte mağduriyetlerinin bir an önce giderilmesi için İl Milli Eğitim Müdürlüğüne dilekçe yazdıklarını kaydetti