Doğu Akdeniz Turizm Sempozyumu

<h2>Mustafa Kemal &Uuml;niversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Y&uuml;ksekokulu, bu yıl Doğu Akdeniz Turizm Sempozyumu&rsquo;nun 4&rsquo;&uuml;nc&uuml;s&uuml;ne ev sahipliği yaptı.</h2>
Doğu Akdeniz Turizm Sempozyumu

Sempozyuma katılan MKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yusuf Önlen buradaki konuşmasında, sempozyumun başta Türk mutfağının ve onun ayrılmaz bir parçası olanHatay mutfağının tanıtılması olmak üzere, bilgi ve deneyimlerin paylaşılması, gastronomi turizmi potansiyelinin değerlendirilmesi bakımından büyük önem arz ettiğini dile getirdi.Bilim ve gönül köprülerinin kurulması açısından dikkate şayan bir sempozyum olduğunun altını çizen Prof. Dr. Önlen şöyle devam etti:"Hepimizin bildiği gibi şehirlerin sahip oldukları maddi ve manevi kültür değerleri, tarihi geçmişi ve bu çerçevede şekillenen toplum hayatı, kaynakları, dinamikleri kısacası ruhu, o şehrin tanınırlığı konusundaki en temel unsurlardır. Bu bağlamda düşünüldüğünde şehirlerin sahip oldukları gerek maddi, gerekse manevi değerlerin tanıtımı için organize edilen bilimsel toplantılar, fuarlar, tanıtım günleri, festivaller veya benzeri aktiviteler, bu amaca hizmet eden beklentileri karşılamaya yönelik faaliyetler olarak kabul edilebilir. Burada dikkat edilmesi gereken husus, sahip olunan değerlerin kendi kültür ve coğrafi çevresinin dışında tanıtılmasıdır. Ancak bu şekilde farklı çevredeki insanların kendi değerlerimiz ile tanışmasını, bilinirliğini artırarak hakkımızda kanaat sahibi olmalarını sağlayabiliriz."

Doğu Akdeniz Turizm Sempozyumu haberi 22 Nisan 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Eğitim kategorisine Hatay tarafından  1460 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle