DÖRTYOL ÖZEL GÜMÜŞ İLKÖĞRETİM OKULU İSPANYA'YA GİTTİ

Dörtyol Özel Gümüş İlköğretim Okulu, ''Comenius Projesi'' kapsamında İspanya'ya gittiği bildirildi.
DÖRTYOL ÖZEL GÜMÜŞ İLKÖĞRETİM OKULU İSPANYA'YA GİTTİ
Okul Müdürü Yakup Mertoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, proje kapsamındaki ziyarete kendisinin yanı sıra, 9 öğrenci, 4 öğretmen-idareci ve 2 okul aile birliğinden veli olmak üzere toplam 15 kişilik bir kafileyle yola çıktıklarını, İspanya'da 6 gün kalacaklarını söyledi.
     Mertoğlu, İspanyanın Badajoz kentinde proje ortaklarımız olan ve ''Masalları Kahramanlarıyla Öğrenme'' adlı proje sahibi olan okul, ortaklarını ziyaret ve proje kapsamında çalışmalarını yürüteceklerini belirterek şöyle devam etti:
     ''Proje kapsamında İspanya'da okullardaki eğitim ve kültür durumu, farklılıklarımızı ve ortak yanlarımızı değerlendirme fırsatı bulacağız. İspanya proje ortak ülkeleri arasında köklü tarihi, turistik yerleri ve kültürü olan, Endülüs Emevi Devletinin mirası üzerinde kurulan görülmesi gereken ender ülkelerden biri. Bu ziyarete en fazla katılımı biz sağlıyoruz. Bu tür projelerde önemli olan iki şey var. Birincisi yaşadığımız yerleri tanıtmak, ikincisi ise proje gereğini yapmak. Biz bunun ikisine de en iyi şekilde hazırlandık.''
     Mertoğlu, geçen proje ortaklarından 6 ülkeden 45 kişinin okullarını ziyaret ettiklerini hatırlatarak, ''Daha önce Türkiye'ye gelerek okulumuzu ziyaret eden Proje ortaklarımız İspanya, Yunanistan, İtalya, Polonya, Romanya ve Slovakya ülkelerinde gelen 45 öğrenci ve öğretmenlerden oluşacak guruplara bilgi alış verişinde bulunacağız'' dedi.
     Bu arada, kafilenin 12 şubata kadar İspanya'da kalacağı da belirtildi.