''DÖRTYOL'A BİR FAKÜLTE İLE SAĞLIK MESLEK YÜKSEK OKULU AÇMAYI HEDEFLİYORUZ''

 Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, MKÜ'ye bağlı mühendislik fakültesi ile Sağlık Meslek Yüksek Okulu (MYO) açmayı hedeflediklerini söyledi.
''DÖRTYOL'A BİR FAKÜLTE İLE SAĞLIK MESLEK YÜKSEK OKULU AÇMAYI HEDEFLİYORUZ''
 Güder, Dörtyol Kaymakamı H. Hasan Özyiğit, Belediye Başkanı Fadıl Keskin, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Hakkı Çetin'i ziyaret etti ve ardından, 6 yıldır atıl durumda bulunan ve MKÜ'ye devredilecek olan Numunuevler Mahallesi'ndeki Kültür Merkezi inşaatında incelemelerde bulundu.
     Dörtyol'a son yıllarda yerli ve yabancı yatırımcıların büyük ilgi gösterdiğini, açacakları fakültenin demir-çelik ve diğer sektörlere yönelik olacağını ifade eden Güder, şöyle devam etti:
     ''Dörtyol'a bir fakülte ile Sağlık Meslek Yüksek Okulu açmayı düşünüyoruz. Bize hizmet binası için önerilen ve 6 yıldır atıl durumda olan Kültür Merkezi inşaatında incelemelerde bulundum. Yapı dairesindeki arkadaşlarımızda gerekli teknik incelemeyi yapacaklar. Ondan sonra yönetimimizle de görüşerek bu binanın üniversiteye devriyle inşaatının tamamlanarak fakülte veya Sağlık Meslek Yüksek Okulu bölümünün açılması yönünde çalışmalarımız olacak. Kaymakam ve diğer idareci arkadaşlarımızın heyecanını anlıyorum. 6 yıldır atıl kalan bu binanın bir an önce kamuya kazandırılması çalışmalarını takdirle karşılıyorum. Bölge gelişen ve sanayisiyle günden güne kendini gösteren ilçemizde, teknik ağırlıklı bir fakültenin açılması yerinde olacak.''
     Kaymakam Özyiğit, ilçe adına 2 müjde veren Rektör Güder'e teşekkür ederek, ilçenin bunu hak ettiğini söyledi.
     Belediye Başkanı Keskin de ilçe ekonomisine önemli katkı sağlayacak fakülte ve yeni meslek yüksek okulunun açılmasına her türlü desteği vereceğini kaydetti.
     İncemeler sırasında,, İl Genel Meclis üyeleri ile MKÜ Dörtyol Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof.Dr. Mahmut Keskin de katıldı.