DÖRTYOL'DA ATBÖ UYGULAMASI -TANRIÖVER:

DÖRTYOL'DA ATBÖ UYGULAMASI -TANRIÖVER: ''PROJE İLE ÖĞRENCİLER DAHA İSTEKLİ VE EĞLENCELİ DERS YAPIYORLAR''
DÖRTYOL'DA ATBÖ UYGULAMASI -TANRIÖVER:
Ahi Evran Üniversitesi, Ankara Üniversitesi. ve Atatürk Üniversitesi'nin hazırlamış olduğu ve Türkiye'de 25 ilde uygulanan TÜBİTAK destekli Argümantasyon Tabanlı Bilim Öğrenme Çalışması (ATBÖ) Dörtyol'da uygulamalı olarak başladığı bildirildi.
     Yeşilköy 19 Aralık ilköğretim Okulu Fen ve Teknoloji dersi öğretmeni Alper Tanrıöver, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 6. sınıflara uygulanmaya başlanan Becerileri ve Kritik Düşünme Testi, Fen Teknoloji Tutum Ölçeği öntest uygulamasından başarılı sonuçlar elde edildiğini kaydetti.
     ATBÖ'nün yakın gelecekte Türkiye genelinde uygulanacağını ifade eden Tanrıöver şöyle devam etti:
     ''Bu projeyle testler, gözlem, iddia, kanıt, okuma ve yansıma basamaklarında sürdürülen ATBÖ projesi 3 yıl uygulandıktan sonra Milli Eğitim Bakanlığı'na sonuç dönüşleri aktarılıp Türkiye geneli uygulanması yapılacak. Proje ile öğrenciler daha istekli ve eğlenceli ders yapıyorlar. Bu projelerin aslında diğer derslerde de uygulaması için diğer branşlarla işbirliği yapmaktayız. Eğitim kurumlarında bu projelerle ilgilenecek öğretmenler için ikinci dönem bir seminer düzenlenecek.''
     Tanrıöver, proje ile öğrencilerin ezbercilikten uzak ve düşüncelerini el becerilerine yansıttıklarını da sözlerine ekledi.