DÖRTYOL'DA MESLEK EDİNDİRME KURSU AÇILACAK

 Dörtyol ilçesinde, Akdeniz Güzellik Uzmanları ve Salonu İşletmeciler Derneği (AGİDER) ile Sosyal Destek Programı (SODES) işbirliğiyle gençlere yönelik ''Meslek Edindirme Kursu'' açılacağı bildirildi.
DÖRTYOL'DA MESLEK EDİNDİRME KURSU AÇILACAK
  AGİDER Başkanı Beyhan Doğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Devlet Planlama Teşkilatı'nın desteklediği, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı ve Hatay Valiliği koordinasyonunda sürdürülen SODES kapsamında, kuaförlük ve güzellik uzmanlığı kursu açabilmek için müracaatlarını tamamladıklarını söyledi.
 

     İlçede mesleki eğitim imkanlarının genişletilmesi için ihtiyaç duyulan alanlarda kurs açmaya çalıştıklarını ifade eden Doğan, 12 ay sürecek kurs kapsamında kursiyerlere 15 TL ücret ödeneceğini kaydetti.
     Dörtyol Portakal Çiçeği Kadın Girişimciler Derneği'nin de proje ortakları arasında yer aldığını vurgulayan Doğan, ''Ülkemizde en büyük sorun işsizlik. Hazırladığımız 195 bin TL'lik proje kapsamında bu sorunun çözümüne katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Bu kapsamda müracaatını yaptığımız projenin onaylanarak, meslek edindirme kursumuzu bir an önce açmak istiyoruz'' diye konuştu.