DÖRTYOL'DA YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI TÖRENLERİ

KAYMAKAM ÖZYİĞİT: ''ÖĞRETMENLER BİLGİYE ULAŞMANIN YOLLARINI ARAŞTIRAN, BULABİLEN VE PAYLAŞAN KİŞİLER OLMALI''
DÖRTYOL'DA YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI TÖRENLERİ
Dörtyol Kaymakamı Hasan Özyiğit ''Öğretmenler bilgiye ulaşmanın yollarını araştıran, bulabilen ve paylaşan kişiler olmalı'' dedi.
     Özyiğit, ''İlköğretim Haftası'' kutlamaları kapsamında, Özerli Mahallesi TOKİ konutlarında geçtiğimiz yıl eğitim ve öğretime açılan Şehit Harun Taş İlköğretim Okulu'nda gerçekleştirilen törende eğitimin önemine değindi.
     Atatürk'ün istediği çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmak için her alanda çok çalışmak gerektiğinin altını çizen Özyiğit, şöyle devam etti:
     ''Öğretmenler bilgiye ulaşmanın yollarını araştıran, bulabilen ve paylaşan kişiler olmalıdır. Ancak bu şekilde Atatürk'ün özlediği çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkabiliriz. Hepimizin gayesi öğrencilerimizi geleceği en donanımlı şekilde hazırlaya bilmektir.''
     Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, ilçe genelinde yaklaşık 25 bin ilköğretim öğrencisi, 10 bin lise, 3 bin okul öncesi eğitim olmak üzere toplam 38 bin öğrenciyle, eğitim öğretime başladıklarını, bin 300 eğitim görevlisiyle en iyi eğitimi vermek için mücadele edeceklerini belirtti.
     Etkinliğe, Cumhuriyet Başsavcısı Savaş Düzgün, Emniyet Müdürü Mustafa Yavuzyolcu, şehit Harun Taş'ın ailesi ile okul yöneticileri ve öğretmenler ile veliler katıldı.