''DÜNYADA ARTIK, SİLAHLAR DEĞİL BİLGİLER YARIŞIYOR''

- Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, dünyada artık silahların değil bilgilerin yarıştığını söyledi.
''DÜNYADA ARTIK, SİLAHLAR DEĞİL BİLGİLER YARIŞIYOR''
 Lekesiz, merkeze bağlı Serinyol beldesindeki Atatürk İlköğretim Okulu'nda düzenlenen karne dağıtım töreninde yaptığı konuşmada, eğitimin öneminin her geçen gün daha da arttığını kaydetti.
     Gençlerin iyi yetiştirilmesi gerektiğini ifade eden Lekesiz, şöyle devam etti:
     ''Dünyada artık silahlar değil bilgiler yarışıyor. Bilgisiz toplumlar parçalanırken bilgili olanlar her zaman ilerliyor. O nedenle eğitime daha çok önem vermeliyiz. Eğitimli, bilinçli toplum olma yolunda çaba göstermeliyiz. Çocuğunuzun karnesi başarılı veya başarısız olabilir. Başarıyı karne notuyla ölçmemeliyiz. Çocuklarımızın sevgi ve güvene ihtiyaçları var. Eğer bunu sağlarsak istenilen sonuca ulaşırız.''
     Milli Eğitim Müdürü Cafer Tulmaç da karnelerin sadece öğrencilerin değil ailelerin başarısının da bir göstergesi olduğunu belirtti.
     Velilerin kötü karne getiren öğrencilere tepki göstermemesini isteyen Tulmaç, ''Her çocuk diğerlerinden farklı kabiliyete sahiptir. Öğrenciyi aldığı notlarla değerlendirmemeliyiz. Bu doğru bir davranış değildir. Onlarla iletişimi hiçbir zaman kesmemeliyiz'' diye konuştu.
     Konuşmaların ardından okulda en fazla kitap okuyan öğrencilere çeşitli ödüller verildi. Ardından öğrencilerin karneleri dağıtıldı.
     Törene, Vali yardımcısı Kadim Doğan, Serinyol Belediye Başkanı Mehmet Oflazoğlu ve veliler katıldı.