EĞİTİM-İŞ HATAY ŞUBE BAŞKANI EYÜBOĞLU NUN AÇIKLAMALARI

EĞİTİM-İŞ HATAY ŞUBE BAŞKANI EYÜBOĞLU: -''GREVLİ TOLU SÖZLEŞME YASAL DÜZENLEMESİ İÇİN ÖDÜNSÜZ MÜCADELEMİZDEN VAZGEÇMEYECEĞİZ''

EĞİTİM-İŞ HATAY ŞUBE BAŞKANI EYÜBOĞLU NUN AÇIKLAMALARI
Eğitim-İş Hatay Şube Başkanı Şenol Eyüboğlu, grevli, toplu sözleşme yasal düzenlemesi için ödünsüz mücadeleden vazgeçmeyeceklerini bildirdi.
     Eyüboğlu, yaptığı yazılı açıklamada, 15 Ağustos 2010 Pazar günü, hükümet ve memur konfederasyonlarının toplu görüşme için oturdukları toplantı masasında, senaryosu önceden tasarlanmış bir oyun seyrettiklerini ileri sürdü.
     8 yıldır ''toplu sözleşmesiz'' geçen toplu görüşmelere, dokuzuncu yılında bir ''toplu sözleşme eylemi''nin damga vurduğuna dikkati çeken Eyboğlu, şöyle devam etti:
     ''Her yıl bir bahaneyle görüşme masasını terk eden KESK, bu yıl yeni bir inci yumurtlayarak, görüşmelerin 12 Eylülden sonraya ertelenmesini önermiştir. Memur-Sen'in de destek çıktığı bu söylemle, 12 Eylül'de yapılacak anayasa halk oylamasında AK Parti'nin değirmenine su taşıyacak bir senaryo ortaya koymuştur. KESK, anayasa taslağında yer alan 'toplu sözleşme' maddesi gereğince 'Oylamadan sonra halkımız evet verip kabul ederse toplu görüşme değil, toplu sözleşme yaparız' diyerek kamu çalışanlarının üzerinde bir 'evet' deme baskısı oluşmasına katkı sunmaya çalışmaktadır. Grevli, toplu sözleşme yasal düzenlemesi için ödünsüz mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz.''