''EĞİTİM UNSURUNUN EN TEMEL AKTÖRÜ ÖĞRETMENLERİMİZ HER ZAMAN BAŞ TACIDIR''

Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, ''eğitimin temel aktörü öğretmenlerin her zaman baş tacı olacağını'' bildirdi.
''EĞİTİM UNSURUNUN EN TEMEL AKTÖRÜ ÖĞRETMENLERİMİZ HER ZAMAN BAŞ TACIDIR''
Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, ''eğitimin temel aktörü öğretmenlerin her zaman baş tacı olacağını'' bildirdi.
     Savaş, ''24 Kasım Öğretmenler Günü'' dolayısıyla yayınladığı mesajda, Türkiye'nin geleceğinin eğitimin seviyesinin yükselmesinden geçtiğini belirtti.
     Eğitimde en önemli unsurun öğretmenler olduğuna dikkati çeken Savaş, şöyle devam etti:
     ''Eğitim unsurunun en temel aktörü öğretmenlerimiz her zaman baş tacıdır. Bizleri yetiştiren, geleceğe hazırlayan ve bilginin gücüyle yolumuzu aydınlatan öğretmenlere daima şükran ve minnet borçluyuz. Bilginin erdemini, bizleri topluma faydalı birer birey olarak yetiştiren bütün değerleri, öğretmenlerimizden öğrendik. Başöğretmen Atatürk'ün koyduğu muasır medeniyetler hedefine ancak öğretmenlerimizin katkılarıyla ulaşabiliriz.''
     CHP Hatay Milletvekili Abdulaziz Yazar da cumhuriyetin çağdaşlaşma ve kalkınma hedefine ancak öğretmenlerin katkılarıyla ulaşılabileceğini ifade etti.
     Atatürk'ün, Cumhuriyeti gençliğe, gençliği de öğretmenlere emanet ettiğine dikkati çeken Yazar, ''Bir toplumun en büyük felaketi, bilgi kirliliğinin, cahilliğin ülkeyi esir almasıdır. Bunun karşısındaki en büyük güvencemiz, Büyük Atatürk'ün söylediği gibi, 'fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesilleri' yetiştirecek eğitim ordusudur. Bilgisizlikle savaşta her zaman öğretmenlerimizin yanındayız, onların destekçisiyiz'' ifadelerine yer verdi.
     AK Parti Antakya İlçe Başkanı Kudret Özbakış, öğretmenlerin ülkenin her köşesine ulaşarak ışık görevini yürüttüklerini belirtti.
     Ülkenin en uzak köşesindeki öğrencilere ulaşmaya çalışan öğretmenlerin fedakarca çalıştığını ifade eden Özbakış, bütün öğretmenlerin bu özel gününü kutladığını ifade etti.
     TOBB Hatay Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Gülay Gül ise milletin kalkınması ve çağdaş ülkeler arasında yer alabilmesi için, eğitimin çok önemli olduğunu, bu konuda öğretmenlere büyük görev düştüğünü kaydetti.
     Hatay Gazeteciler Cemiyeti (HGC) Başkanı Ahmet Yetişen de öğretmenlerin toplumun en özverili ve saygıdeğer ögeleri olduğunu bildirdi.