Eğitime hayırsever desteği

Hayırsever iş adamı tarafından İskenderun ilçesi Hacıahmetli köyündeki okula yaptırılacak ek 6 dersliğin protokolü imzalandı.
Eğitime hayırsever desteği
 Hatay Valiliği'nde düzenlenen protokol imza törenine Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, Belen Kaymakam Vekili Mehmet Öz, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek, hayırsever işadamı İsmail Çay katıldı.
     Vali Lekesiz, törende yaptığı konuşmada, okul yaptırmanın hayırseverlerde bağımlılığa dönüştüğünü, Çay'ın 2,5 yıl önce ek derslik yaptırdığı okula tekrar derslik yaptırmasının önemli bir eksikliği gidereceğini söyledi.
     Hayırseverin doğduğu ve büyüdüğü memleketine hizmet etmek amacıyla okul yaptırmaya karar verdiğini kaydeden Lekesiz, ülkenin ve ilin geleceğine güç katmak için çıkılan eğitim yolunda bu gibi adımların büyük bir öneme sahip olduğunu ifade etti.
 
     Hayırsever işadamı Çam ise bu yıl kabul edilen yeni eğitim sistemiyle beraber yeni derslik ihtiyacı doğduğunu, okulun ihtiyacı olan 6 dersliği yeni eğitim öğretim sezonuna yetiştirmeyi hedeflediklerini söyledi.
     Yaptırdığı okulun tüm ihtiyaçlarını gidermek için çaba sarf ettiğini belirten Çam, geleceğin teminatı olan çocukların en iyi şekilde eğitim görmesi için elinden gelen gayreti göstermeye devam edeceğini ifade etti.
     Konuşmaların ardından okulun protokolü imzalandı.