EKİN DERSHANELERİNİN LYS'DEKİ BAŞARISI

- Ekin Dershanesi Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Karasu, 2011 LYS yerleştirme sonuçlarına göre dershane öğrencilerinin zafer elde ettiklerini söyledi. 
   
EKİN DERSHANELERİNİN LYS'DEKİ BAŞARISI
 Karasu, dershanelerinde düzenlediği basın toplantısında, öğrencilerinin bilinçli ve disiplinli çalışmaları sonucunda başarı elde ettiklerini kaydetti.
     Ekin Dershanelerinin 14 yıllık deneyime sahip yönetici ve öğretmen kadrosuna sahip olduğunu ifade eden Karasu, şöyle devam etti:

     ''Kendisine ve Ekin öğretmenlerine inanan öğrenci sonuçta idealine kavuşmuştur. Dershanemiz Rehberlik Servisinin bilimsel öngörüsü sayesinde öğrenci tercihleri en isabetli biçimde yapılmış ve bu üstün başarıyı doğurmuştur. 600'e yakın öğrencimiz değişik üniversite ve bölümlere yerleşmiştir. Böylece dershanemiz bireysel ve kitlesel başarıda yine ilk sırada yer almıştır. Öğrencilerimiz Türkiye çapında aldıkları yüksek derecelerle dershanemizi temsil etmişlerdir''
     Karasu, 2011 LYS yerleştirme sonuçlarına göre tıp fakültesine 10, mühendislik fakültesine 52, hukuk fakültesine 6,beslenme ve diyabet bölümüne 3, hemşirelik bölümüne 27, FTR'ye 10, psikoloji 11, PDR'ye 13, sosyal hizmetlere 16, eğitim fakültelerine 79, fen edebiyat fakültesine 287 öğrencilerinin üniversiteye yerleştirildiğini kaydetti.