EROL BİLECİK TEKNİK VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ MEZUNİYET TÖRENİ

Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, mezun olan gençlere, ''Hayata hep umutla bakın ve her zaman kalite peşinde koşun, ardından başarı gelecektir'' dedi.
EROL BİLECİK TEKNİK VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ MEZUNİYET TÖRENİ
   Savaş, Antakya Spor Salonu'nda gerçekleştirilen Erol Bilecek Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Geleneksel Pilav Günü ve Mezuniyet Töreni'nde yaptığı konuşmada, gençlerin umudunu devamlı diri tutup ülkeyi daha iyi bir geleceğe taşıma gayretinde olması gerektiğini söyledi.
     Kendisinin de aynı okulun 1982 mezunlarından olduğunu hatırlatan Savaş, eskiden bu kadar imkanın olmadığını, farklı yerlerden birçok arkadaşının büyük zorluklar içinde okul okumaya çalışmasına rağmen hiçbir zaman umutlarını kaybetmediklerini ifade etti.
 
 
 
 
     Savaş ''Para peşinde değil kalite peşinde koşarsanız sizde bir Erol Bilecik, bir Lütfü Savaş olabilirsiniz, kendinizi eğitin ve geleceğe hazırlanın. Çünkü ülkenin kalifiye çok elemana ihtiyacı var'' diye devam etti.
     Okulun Hayırseveri ve iş adamı Erol Bilecik ise güzel binalarda eğitim görmek bütün öğrencilerin hakkı, fakat donanımlı ve başarı odaklı bir öğrenci yetiştirme programı geliştirme daha sağlıklı olacağını düşündüğünü belirtti.
     Konferans salonu ve yeni binanın yakında hizmete gireceğini müjdeleyen Bilecik şöyle devam etti:
     ''Gençlerin mezuniyetini görmek çok güzel 66 yıllık bir okulun ilk mezuniyet töreni yapılıyor. Mezun olan gençler yarın bundan sonraki hayatınızın ilk günü, temel donanımınızı aldınız bundan sonra taşıdığınız sorumluluğu iyi bilin. Artık sorumluluğunuz sadece ailenize değil bütün topluma karşı sorumlusunuz. Ben inanıyorum ki, sizden mühendisler, mucitler çıkacak, sanat ve zanaat alanında önemli başarılar elde edeceksiniz. Hangi işi yaparsanız her zaman memleketinize sahip çıkın. Yaşama tutkuyla bağlanacağınız amaçlarınız olsun, rekabetten kaçınmayın, sabırlı olun.''
     Okul Müdürü Sabri Tazeaslan ve Okul Aile Birliği Başkanı Bekir Sıtkı Erginer de yaptıkları konuşmalarda öğrencilere gelecekleri için önerilerde bulundular.
     Konuşmaların ardından temsili kep töreni düzenlendi, Antakya Belediye Başkanı Savaş, Erol Bilecik ve eşi, Eski Milli Eğitim Müdürü Nazmi Bozoğlan, okul müdürü ve aile birliği başkanı cübbe giyip öğrencilerle beraber gençlik marşını hep bir ağızdan okuyup ve havaya kep fırlattılar.
     Etkinlik Antakya Türk Halk Müziği Korosu'nun konseri ve ardından pilav ve ayran ikramıyla devam etti.
     Törene Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin, Baro Başkanı Sinan Akgöl,Hatay Esnaf ve Sanaktarları Odası Birliği (HESOB) Başkanı Abdulkadir Teksöz, Şenköy Belediye Başkanı Mustafa Sayın, bir çok milli eğitim şube müdürü, öğrenci ve veliler katıldı.