FİLİSTİN HEYETİ'NDEN MKÜ'YE ZİYARET

Hatay'ın anavatana katılışı kutlamaları kapsamında düzenlenen 27. Antakya Festivali etkinliklerine katılım için Hatay'a gelen Filistin Heyeti, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder'i makamında ziyaret etti.
FİLİSTİN HEYETİ'NDEN MKÜ'YE ZİYARET
Rektör Güder, ziyarette yaptığı konuşmada, Filistin ile Türkiye'nin ortak tarihsel ve kültürel değerlere sahip olduğunu, Filistin halkıyla kardeşlik bağlarının olduğunu ve her zaman Filistin halkının yanında olduklarını ifade etti.
     Filistin Nablus şehri Vali Yardımcısı Anan Atteereh ise Antakya'yı ve Mustafa Kemal Üniversitesi'ni ziyaret etmekten büyük mutluluk duyduklarını, eğitim, sağlık ve sanayi alanında işbirliği yapmak istediklerini bildirdi.
     An-Najah Üniversitesi Halkla İlişkiler Müdürü Ayman Annimer de An-Najah Üniversitesi'ni kısaca tanıttıktan sonra özellikle öğrenci değişimi ve bilimsel araştırmalar alanında iki üniversite arasında işbirliği yapılmasından memnuniyet duyacaklarını, ileri ki tarihlerde bir üniversite heyeti ile gelerek MKÜ'yü yeniden ziyaret etmek istediklerini, bu ziyaret esnasında da işbirliği anlaşması yapmak istediklerini belirtti.
 

     Bunun üzerine Güder de Böyle bir ziyaret kendilerini çok memnun edeceğini, öğrenci değişimi ve bilimsel işbirliği alanında anlaşma yapmaktan büyük mutluluk duyacaklarını, özellikle Araştırma Hastanesi'nin kuruluş aşamasında kazanılan deneyim ile An-Najah Üniversitesi'ne bir Üniversite Hastanesi açılması konusunda teknik destek verebileceklerini ifade etti.
     Ziyaretin sonunda Konuk Heyet, Rektör Güder'e üzerinde Filistin Bayrağı bulunan atkı, plaket ve el işi hediyeler takdim etti. Rektör Güder de konuk heyete ziyaretleri anısına plaket, defne sabunu, ipek şal ve kravat hediye etti.
     Ziyarette Filistin Nablus şehri Vali Yardımcısı Anan Atteereh, Valilik Halkla İlişkiler Müdürü Ziyad Othman, Nablus Belediye Başkan Yardımcısı Said Hindia, Nablus Ticaret ve Sanayi Odası Halkla İlişkiler Müdürü Khaled Mosleh, Nablus İş Kadınları Forum Başkanı Assma Al-Kasrawi ve An-Najah Üniversitesi Halkla İlişkiler Müdürü Ayman Annimer, MKÜ Dış İlişkiler Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Muharrem Keskin ve Rektör Danışmanı Öğretim Görevlisi Abdurrahman Eren de hazır bulunduğu bildirildi.