GENÇLERİN YAŞAMINDA SPOR AKTİVİTELERİNİN ROLÜ PROJESİ

''Gençlerin bugün ve gelecekteki yaşamlarında spor aktivitelerinin rolü'' AB Comenius projesi kapsamında Letonya'nın Ogre kentinden 13 lise öğrencisi ve 7 öğretmen, İskenderun'a geldi.
GENÇLERİN YAŞAMINDA SPOR AKTİVİTELERİNİN ROLÜ PROJESİ
İskenderun'a gelen yabancı öğrenci ve öğretmenler proje ortakları Karayılan Belde Belediye Başkanı Mehmet Yurtman'ı ziyaret ettiler.
     Yurtman, ''Misafir öğrenci ve öğretmenlerimizin kentimizde iyi vakit geçirmelerini ve iyi duygularla ülkelerine dönmelerini diliyorum''diye konuştu.
     Ogre Belediye Başkan yardımcısı Vıta Puke ise Türkiye'ye gelmekten son derece mutlu olduklarını belirterek, ''Gençlerimiz bu proje ile hem sosyal hem de farklı kültürleri tanımış oluyorlar'' dedi.
     Proje Koordinatörü İskenderun Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğretmeni Sait Sinan Yıldırım, amaçlarının öğrencileri spora teşvik etmek olduğunu belirterek, ''Bu projenin İskenderun'daki ortakları İskenderun Cumhuriyet Anadolu lisesi, Denizciler Lisesi ve Karayılan Belediyesi spor kulübüdür. Letonya'daki ortakları ise Ogre Belediyesi, Ogre lisesi, Ogre meslek lisesi ve Ogrespor kulübüdür'' dedi.
     Yıldırım, yabancı öğrencilerin 1 hafta boyunca İskenderun'da kalarak çeşitli gezi ve spor aktivitelerine katılacağını söyledi.