GÜVENLİ EĞİTİM GÜVENLİ OKUL PROJESİ

Kırıkhan İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Korkmaz, gençlere seslenerek, ''Türkiye'yi zirvede tutmak sizlerin elinde'' dedi.
GÜVENLİ EĞİTİM GÜVENLİ OKUL PROJESİ
 Korkmaz, ''Güvenli Eğitim, Güvenli Okul'' projesi etkinlikleri kapsamında Yatılı İlköğretim Bölge Okulu (YİBO) konferans salonunda yaptığı konuşmada gençleri uyuşturucu illetinden kurtarmak için yoğun çaba gösterdiklerini söyledi.
                    
     ''Bir ülkeyi sömürmek için gençleri uyutmak ve uyuşturmak yeterli'' diyen Korkmaz, şöyle devam etti:
     ''15 yaşından 30 yaşına kadar olan gençlerini uyuttuğunuzda o ülkeyi istediğiniz gibi sömürebilir, yeraltı ve yerüstü zenginliklerini istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. O ülkeyi, sefalete açlığa mahkum edebilirsiniz. Bunu da nasıl yapabilirsiniz. Eğlence ile, alkol ile uyuşturucu ile. Gençler, sizler bizim için önemlisiniz, bizlerin göz bebeğisiniz. Sizler, bahçemizin tomurcuklarısınız. Sizler açacaksınız, Türkiye gül bahçesi gibi olacak, Anadolu'nun her tarafında çiçekler açacak. Türkiye büyüyen, gelişen bir ülke. Sizin dedeleriniz Osmanlı Devleti 600 yıl dünyaya hükmetti. Türkiye yeniden dünya liderliğine oynayan bir ülke. Bunun önünü kesmek içinde gençlerini uyutmak, uyuşturmak istemektedirler. Ama buna sizler izin vermeyeceksiniz.''
     Konuşmalardan sonra, etkinlik kapsamında Antakya Hüseyin Özbuğday Anadolu Lisesi öğrencilerin hazırladığı ''Bıçak sırtında'' isimli tiyatro oyunu sahnelendi.