HALKIN BİLİNÇLENMESİ VE MESLEK EDİNMESİ AMACIYLA KURSLAR DÜZENLEYECEĞİZ

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ)Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, ''Sürekli Eğitim Merkezi'' tarafından halkın bilinçlenmesi ve meslek edinmesi amacıyla kurslar düzenleneceğini belirtti.
HALKIN BİLİNÇLENMESİ VE MESLEK EDİNMESİ AMACIYLA KURSLAR DÜZENLEYECEĞİZ
Güder, yaptığı yazılı açıklamada, kurslardan birincisinin 0-6 yaş arası çocuk sahibi ebeveynlerin kişisel gelişim üzerine 'Ana- Baba Okulu' adını taşıdığını, bu kursta anne-baba ya da adaylarına çocuk yetiştirme ve eğitimi başta olmak üzere, çocuk eğitimi için müzik, sanat, sağlık, pedagoji, teknoloji ve matematik konusunda eğitim verileceğini diğer kursun ise meslek edinme amacıyla 'Sertifikalı Çocuk Bakıcılığı Kursu' olduğunu kaydetti.
     Rektör Güder,açıklamasında şunları belirtti:
     ''Öncelikle ön kayıtları yapılacak olan kurslarda yeterli çoğunluk sağladığı takdirde eğitim kısa sürede başlayacaktır. Kurslar üniversite öğretim elemanları tarafından verilecektir. Eğitim olarak Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Bayram Özer,Yunus Karakuyu, Eyüp Coşkun, Doç. Dr. Cahit Özer, Öğretim Görevlisi Berna Asfuroğlu, Aytül Bilgili, Abdurrahman Eren ve Tomris Çetin katkılarıyla gerçekleşecektir. Üniversitenin halkla bütünleşmesini sağlayan, halkın bilinçlendirilmesi ve eğitimi amacı güden sürekli eğitim merkezi, bu tür kurslarla insanları hem yaşama hazırlama hem de iş edindirme amacıyla halka destek verecek, alacakları bu sertifikalar kursiyerlere iş bulmada yardımcı olacaktır''