HASSA'DA ''EĞİTİM HER ENGELİ AŞAR'' KONFERANSI

Hassa Kaymakamı Harun Başıbüyük, okul yöneticileri ve muhtarların çabasıyla engellileri eğitime kazandırdıklarını söyledi.
HASSA'DA ''EĞİTİM HER ENGELİ AŞAR'' KONFERANSI
Başıbüyük, kaymakamlık toplantı salonunda gerçekleştirilen ''Eğitim Her Engeli Aşar'' konulu konferansta yaptığı konuşmada, engellilerin toplumla yaşamaları konusunda çalışmalar yaptıklarını kaydetti.
     ''Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül'ün eşi, Hayrunisa Gül'ün himayeleriyle hayata geçirilen 'Eğitim Her Engeli Aşar' kampanyası kapsamında ilçemizde engelli vatandaşlarımızın sosyal hayata uyum sağlamaları ve eğitilmeleri hususunda çalışmalarımız devam etmektedir. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz yoğun bir çalışma içerisindedir. Okul yöneticileri ve muhtarların çabasıyla engellileri eğitime kazandırıyoruz. Köylerde alan taraması yaparak ,bu vatandaşlarımızı eğitim ,öğretime dahil etmekteyiz. Daha sağlıklı eğitim görmeleri için okullarımızın fiziki ortamlarını engelli vatandaşlarımızın ihtiyaçların karşılayacak şekilde oluşturmaya gayret ediyoruz.''
     Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ayşegül Şükran Öz, engellilerin toplumdaki yeri ve toplumun engellilere bakış açısı konusunda bilgi verdi.
     Toplantıya, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri'nin yanı sıra, okul müdürleri, rehber öğretmenler, öğrenciler ve sağlık personelleri katıldı.