Hassa'da eğitim seferberliği

- Hassa'da, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından ''Her Köyde En Az Bir Kurs: Toplam 1000 Sertifika'' sloganıyla eğitim seferberliğinin başlatıldığı bildirildi.
Hassa'da eğitim seferberliği
 Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Halit Avcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kaymakam Bülent Tekbıyıkoğlu öncülüğünde, Hatay İli Tarım ve Kırsal Kalkınma Stratejik Planı kapsamında Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde eğitim seferberliği başlattıklarını söyledi.
     İlçe merkezi ve köylerde yaptıkları sektör tarama ve inceleme çalışmalı kapsamında tarım ve hayvancılıkla ilgili öncelikli konuların belirlenerek eğitim çalışmalarının başlatıldığını ifade eden Avcı, bu kapsamda üzüm yetiştiriciliğinden hayvan besiciliğine, bal üretimine kadar birçok konuda Hassa'da üretim, verim ve istihdamın arttırılmasıyla ilgili hedeflerin belirlendiğini kaydetti.
     Avcı, ilçede, arı, keçi ve süt sığırcılığının yanı sıra bağ yetiştiriciliği, bitki zararlılarıyla mücadele, ağaç budama gibi konularda 42 kurs açılmasının palanlandığını ve bu kapsamda çalışmalara başlandığını belirtti.