Hasssa'da eğitime destek

 Hassa ilçesinde faaliyet gösteren Hatsaş Tekstil tarafından ilçeye yaptırılacak 24 derslikli ilköğretim ile 18 derslikli ortaokulun protokolü imzalandı.
Hasssa'da eğitime destek
  Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, valilikte düzenlenen protokol imza töreninde yaptığı konuşmada, Hassa ilçesinde faaliyet gösteren ve İl Özel İdare'nin yüzde 59 hissesine sahip olduğu tekstil firmasının ek bütçesinin tamamını okul yapımına harcayacağını söyledi.
     Hassa ilçesinde yapılacak ilk ve ortaokul inşaatının tüm masraflarını firmanın yükleneceğini belirten Lekesiz, eğitime yapılacak bu önemli yatırımın orta ve uzun vadede kente ve ülkeye çok öneli katkılar sunacağını ifade etti.
     Lekesiz, toplamda 5 milyon TL'ye yakın bir bedelle yapılacak iki okulun hem eğitim camiası için hem de Hatay için hayırlı olması dileğinde bulundu.

     Hassa Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu da, iki okulla ilçede eğitim alanında çok önemli bir ihtiyacın giderileceğini söyledi.
     İl Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek ise 24 ve 18 derslikli iki okulun toplam 8 ay gibi bir sürede bitirilmesinin hedeflendiğini dile getirdi.
     Konuşmaların ardından okulun protokolü imzalandı. Törene İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Muhittin Şahin ve Hassa Belediye Başkanı Mehmet Karataş da katıldı.
Hasssa'da eğitime destek haberi 25 Temmuz 2012 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Eğitim kategorisine Hatay tarafından  17615 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle