HATAY BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR ÖĞRETMENLERİ DERNEĞİ KURULDU

Hatay Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenleri Derneği Başkanı Alaattin Melekoğlu, amaçlarının kent sporunun bilimsel koşullarda yapılmasına katkı sağlayacaklarını söyledi.
HATAY BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR ÖĞRETMENLERİ DERNEĞİ KURULDU
Melekoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 24 şubatta derneklerini kurduklarını, 7 kurucu üyeyle çalışmalara başladıklarını kaydetti.
     Hatay'da ve ilçelerindeki beden eğitimi öğretmenlerini bir çatı altında toplamayı hedeflediklerini ifade eden Melekoğlu, şöyle devam etti:
     ''Kentimizde eksikliğini hissettiğimiz derneği 7 gönüllü arkadaşla oluşturduk. İlk fırsatta Akevler Mahallesi'nde hizmet binası için yer kiraladık. İçini döşedik. Üye kabulüne başladık. Tüm hedefimiz kent sporunun bilimsel koşullarda yapılmasını sağlamaktır. Bu konuda bize yapılan her başvuru ve spor etkinliğini önemseyerek gereken katkı ve desteği vereceğiz.''
     Melekoğlu, derneğin ikinci başkanlığını Ahmet Refik Ersefer'in yapacağını, ayrıca kurucu üyeler arasında Alaittin Bayır, Yusuf Beyaz, Oğuzhan Sudan, Ekrem Temiz ve Yunus Ersoy'un da bulunduğunu sözlerine ekledi.