HATAY DA TÜRKİYE OKUYOR KAMPANYASI ETKİNLİKLERİ

 Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, kitap okumayanların dünyada söz sahibi olamayacağını, gelişmişliğin kitap okumakla başlayacağını söyledi.
HATAY DA TÜRKİYE OKUYOR KAMPANYASI ETKİNLİKLERİ
  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün tüm yurtta başlattığı ''Türkiye Okuyor'' kampanyası kapsamında Vali Ülgen Parkı'nda ki ATSO-KAGİD Okuma Parkı'nda okuma etkinliğinde konuşan Lekesiz, kitap okuma alışkanlığı kazanmak, servet sahibi olmak kadar değerli bir özellik olduğunu belirtti.
 
 
     Lekesiz, kitap okumanın önemine değinerek şöyle konuştu:
     ''Bilgi sahibi olmak kitap okumakla mümkündür, Atatürk'ün işaret ettiği çağdaş toplum seviyesine ulaşmak yine okumaktan geçer. Gelişmişlik kitap okumakla başlar, okumayan insan yönetilmeye mahkumdur. Bu vatanı daha ileri seviyeye getirmek kitapla, kalemle olacaktır. Anne ve babalar ellerine kitap alıp çocukları ile beraber kitap okumalı ki çocuk bu alışkanlığı kazansın.''
     İl Milli Eğitim Müdürü Cafer Tulmaç ise kitap okumada devamlılığı sağlamak için il genelinde kütüphane veya okuma salonu olmayan kurum bırakmadıklarını, kitap sayısında da 157 binden 1,5 milyon rakamına ulaştıklarını belirtti.
     Okuma alışkanlığının kazanılması için yetenekleri kullanmak gerektiğini ifade eden Tulmaç, Antakya Atatürk Stadı'nda bütün kesimlerin katılacağı bir kitap okuma şenliği hazırlığı içinde olduklarını aktardı.
     Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin de okuma parklarını arttırma konusunda desteklerinin süreceğini, belediyenin bu konuda uygun mekanlar göstermesini istedi.
     Etkinlikte halk oyunları gösterisi, resim sergisi, ilköğretim ve liselerde ocak, şubat ve mart aylarında en çok kitap okuyan öğrencilere hediyeler verildi.