HATAY EĞİTİM İŞ ŞUBESİ BASIN AÇIKLAMASI

 Hatay Eğitim ve Bilim İş Görenleri Sendikası (Eğitim-İş) Şubesi Mali Sekreteri Himmet Suat Sadış, okulu ve öğretmeni hedef alan terörü kınadıklarını söyledi.

HATAY EĞİTİM İŞ ŞUBESİ BASIN AÇIKLAMASI
Sadış, sendika binası önünde üyeleriyle birlikte yaptığı basın açıklamasında, bölücü terör örgütünün, masum sivil halkı hedef alan eylemlerini sürdürürken, şimdi de bölgede hizmet veren öğretmenleri kaçırarak, eylemlerine farklı bir boyut kazandırdığını belirtti.
     Artık okullara, lojmanlara kadar rahatlıkla giren terör örgütünün, son bir hafta içinde bölgede 12 eğitim emekçisini kaçırdığını hatırlatan Aslan, şöyle devam etti:
 
     ''Eğitim çalışanlarıyla birlikte derslere siyah kurdele takarak giriyoruz ve terörü protesto ediyoruz. Eğitim kurumlarımızı ve ülkemizin en ücra köşelerine kadar bilgi ve ışık götüren öğretmenlerimizi terörün hedefi haline getiren anlayış, kesinlikle kabul edilemez. Devlet, öğretmenlerimizin can ve mal güvenliğini bir an önce sağlamalıdır. Bu çerçevede Türkiye Cumhuriyeti'nin ulusal birlik ve bütünlüğü ile aydınlanma mücadelemize yönelen bölücü terörü şiddetle kınıyoruz. Hükümeti, kaçırılan öğretmenleri bir an önce bulmaya, okullardaki güvenliği acil olarak sağlamaya davet ediyoruz.''
     Grup, basın açıklamasın ardından bir süre slogan attıktan sonra dağıldı.