HATAY VALİSİ LEKESİZ: -''GENÇLERİMİZİ NE KADAR İYİ YETİŞTİRİRSEK, GELECEĞE DE O KADAR GÜÇLÜ DEVAM ETMİŞ OLURUZ''

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, ''Gençleri ne kadar iyi yetiştirirsek, geleceğe de o kadar güçlü devam devam etmiş oluruz'' dedi.
HATAY VALİSİ LEKESİZ: -''GENÇLERİMİZİ NE KADAR İYİ YETİŞTİRİRSEK, GELECEĞE DE O KADAR GÜÇLÜ DEVAM ETMİŞ OLURUZ''
Lekesiz, 2010-2011 eğitim ve öğretim yılının başlaması dolayısıyla Saraykent 125. Yıl Anaokulu öğrencilerini kabul ederek, ülkenin geleceğinin eğitime bağlı olduğunu ifade etti.
     Ülkelerin gücünün eğitimle ölçüldüğüne dikkati çeken Lekesiz, şöyle konuştu:
     ''Milli eğitim temel kanunumuz milli, manevi, ahlaki, kültürel değerlerle donatılmış, evrensel doğruları da özümsemiştir. Ama aynı zamanda evrensel değerlerin de özümsenmiş olunması gerekiyor. Bu şekilde gençlerimizi ne kadar iyi yetiştirirsek, geleceğe de o kadar güçlü yolculuğumuza devam etmiş oluruz.''
     Lekesiz, eğitimde önemli bir sorunları olmadığını belirterek, ''Velilerimizin de okul öncesi eğitime önem vermelerini çocuklarını okul öncesi eğitime mutlaka göndermelerini istiyorum'' diye konuştu.
     Konuşmanın ardından, Lekesiz, minik öğrencilere hediyeler vererek, Okul Müdürü Doğan Bora ve ana okulu öğretmeni Nahide Yıldız'a yeni eğitim öğretim yılının başarılı bir dönem geçmesi temennisinde bulundu.