HATAY'DA 'EĞİTİM HER ENGELİ AŞAR KONFERANSI' VERİLDİ

Eğitimci-Yazar iletişim Uzmanı Canten Kaya, Türkiye'nin dalga geçen ve eleştiren bir toplum olduğunu, bunun mutlaka önüne geçilmesi gerektiğini söyledi.
HATAY'DA 'EĞİTİM HER ENGELİ AŞAR KONFERANSI' VERİLDİ
Kaya, Milli Eğitim İl Müdürlüğü tarafından Kültür Merkezi Salonu'nda 'Eğitim Her Engeli Aşar' konulu konferansta yaptığı konuşmada, insanların her şeye rağmen kendileriyle barışık olmaları gerektiğini belirtti.
     Başarıda en önemli şeyin hedef olduğunu ifade eden Kaya, şöyle devam etti:
     '' Toplumumuzda eleştirecek bir şeyler bir şey bulduğumuzda hiç affetmiyoruz. Hemen alay ediyoruz. İnsanların kendilerine öz güvene ihtiyaçları var. Bizim kendimizi nasıl gördüğümüz önemli başkaların değil. Engelli insanlarımız bir şeyi yürekten isterse yapılamayacak dediğimiz şeylerin gerçekleşeceğini görecektir. Hepimiz birer potansiyel engelliyiz. Bunu görmemiz lazım. Kendisininde bir engelliydim. Ama eğitimle her engelin aşıldığını gördüm. 20 yıllık kekeme hayatımdan sonra topluluklara hitap eden başarılı bir iletişim uzmanı oldum. Türkiye dalga geçen ve eleştiren bir toplum, bunun mutlaka önüne geçilmesi gerekiyor''
     Konferansa, Hatay Vali Yardımcısı Kadim Doğan, Milli Eğitim Müdürlüğü Şube yardımcıları, rehber öğretmenler ve öğrenciler katıldı.