Hatay'da eğitime hayırsever desteği

 Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, ''Daha güçlü bir gelecek için cehaleti yenmek şart'' dedi.
Hatay'da eğitime hayırsever desteği
Lekesiz, Harbiye beldesine hayırsever iş adamı Tevfik Eskiocak tarafından yaptırılacak 24 derslikli Selim-Tevfik Eskiocak Anadolu Lisesi ve iş adamı Fevzi Karaali ve kardeşleri tarafından yaptırılacak Harbiye Semihe-Mehmet Karaali İlköğretim Okulu protokol imza töreninde yaptığı konuşmada, eğitimin önemine değindi.
     Lekesiz, kentteki okul yapımına yönelik hayırsever katkısının memnuniyet verici boyutlara ulaştığını belirtti. 
     Cehaleti yenmenin en doğru yolunun eğitimden geçtiğini ifade eden Lekesiz, ''Daha güçlü bir gelecek için cehaleti yenmek şart. Daha güçlü bir Türkiye için bir tuğla koyan herkesi tebrik etmek gerekir. Eğitime yapılan katkı, gelecek adına çok önemli'' dedi.

     İl Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek de Harbiye beldesinde bulunan ilkokul ile lisenin ihtiyaca cevap veremez durumda olduğunu, hayırseverlerin katkısıyla yapılacak yeni okullar sayesinde bu sıkıntının çözüme kavuşacağını kaydetti.
     Lisenin 3 milyon, 12 derslikli ilkokulun da 700 bin TL'ye mal olacağını belirten Şimşek, yapılan bu katkıların diğer iş adamlarına da örnek teşkil etmesi dileğinde bulundu.
     Harbiye Belediye Başkanı Hikmet Karaali ise ailesi tarafından eğitime katkıda bulunulacak olmasından dolayı mutluluk yaşadığını kaydetti.