HATAY'DA EĞİTİME HAYIRSEVER DESTEĞİ

 Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, hayırseverlerin desteğiyle eğitimin kalitesini daha da artırdıklarını, derslik açığının giderilmeye çalışıldığını belirtti.
HATAY'DA EĞİTİME HAYIRSEVER DESTEĞİ
   Lekesiz, hayırsever iş adamı Şükrü Alpaydın tarafından İskenderun ilçesine bağlı Kışla köyüne yaptırılacak 8 derslikli Kışla İlköğretim Okulu'nun protokol imza töreninde yaptığı konuşmada, kentte geçtiğimiz yıl 17 hayırseverin 128 derslik yaptırdığını ve eğitime 18 milyon 300 bin TL destekte bulunduğunu söyledi.
     İşadamları arasında eğitime destek anlamında bir yarış olduğunu ifade eden Lekesiz, hayırseverler sayesinde eğitimin kalitesini daha da artırmaya çalıştıklarını kaydetti.
 

 
     İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su da Kışla köyünde 2 derslikli bir okulun bulunduğunu ve 118 öğrencinin eğitim gördüğünü, 31 ortaöğretim öğrencisinin ise Karahüseyinli köyüne gitmek zorunda kaldığını söyledi.
     Hayırseverler tarafından yapılacak 8 derslikli okulla öğrencilerin taşımalı eğitimden kurtulacağını belirten Su, Alpaydın'a teşekkür etti.
 

     Hayırsever Alpaydın ise eğitime desteklerinin bundan sonra da artarak devam edeceğini ifade etti.
     400 bin TL'ye mal olacak 8 derslikli okulun önümüzdeki eğitim öğretim döneminde hizmete girmesinin hedeflendiği kaydedildi.
     Konuşmalardan sonra, okul protokolü imzalandı.