HATAY'DA EĞİTİME HAYIRSEVER DESTEĞİ

 Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, insanın sporda, sanatta, bilimde ve eğitimde iyi yetişmesinin ülkeye ve topluma yararlı olduğunu söyledi.
HATAY'DA EĞİTİME HAYIRSEVER DESTEĞİ
 Lekesiz, hayırsever iş adamı Recep Atakaş tarafından Dörtyol ilçesinde yaptırılacak 32 derslikli Dörtyol MMK Atakaş Endüstri Meslek Lisesi'nin protokol imza töreninde yaptığı konuşmada, ülkede iyi yetişmiş iş bilenlerin sayısının az olduğunu belirtti.
 
 

     işsizliğin azalması ve kalifiye eleman sayısının artması anlamında Meslek Liselerinin önemine değinen Lekesiz, ''Hayırseverimiz tarafından yaptırılacak olan meslek lisemiz gençlerimizin iyi yetişmesi için çok önemlidir. Buradan mezun olacak gençlerimiz sanayi sektöründe ihtiyaç olan iyi yetişmiş kalifiye elaman ihtiyacını karşılayacaktır. Yapılacak olan okulumuzun bölgemizin ve ülkemizin kalkınması adına çok önemli olduğuna inanıyorum.'' dedi.
     Hayırsever işadamı Atakaş ta ülkede eğitimle ilgili sıkıntılar olduğunu belirterek, imkanı olan herkesin eğitime katkı vermesi gerektiğini kaydetti.
     Genç nüfusa sahip Türkiye'de eğitimsiz ve mesleksizlerin olduğunun altını çizen Atakaş, ''Hatay demir-çelik sektöründe ülkenin önemli bir ihtiyacını karşılıyor. Ama bu sektörde çalışacak kalifiyeli elemanlara ihtiyacımız var. Bu sorunun giderilmesi ve mesleksiz olan gençlerimizin sayısın azalması adına bu okulu yaptırıyoruz.'' şeklinde konuştu.
 
 
 
 
     10 milyon TL'ye mal olacak 32 derslikli okulun 24 ay içerisinde hizmete girmesinin hedeflendiği kaydedildi.
     Konuşmalardan sonra, okul protokolü imzalandı.
     Protokol törenine, MMK Atakaş Şirketi Genel Müdürü Sergey Usakov, Milli Eğitim Müdürü Cafer Tulmaç, Dörtyol Kaymakamı Hacı Hasan Özyiğit, Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin katıldılar.