HATAY'DA EĞİTİME KATKI

HATAY'DA EĞİTİME KATKI -HAYIRSEVER TOSYALI KARDEŞLER TARAFINDAN İSKENDERUN'DA YAPTIRILACAK LİSENİN PROTOKOLÜ İMZALANDI
HATAY'DA EĞİTİME KATKI
Hatay'da hayırsever Fuat, Fatih ve Ayhan Tosyalı kardeşler tarafından yaptırılacak 24 derslikli İskenderun Tosyalı Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi için protokol imzalandı.
     Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, makamında düzenlenen imza töreni öncesi yaptığı konuşmada, Tosyalı ailesine kentte bu zamana kadar yaptığı katkılardan dolayı teşekkür etti.
     Tosyalı ailesinin, kazanırken, ''bunlar milletin'' diyerek çok asil bir duruş sergilediğini ifade eden Lekesiz, şöyle konuştu:
     ''Hatay'da 15 aydır görevdeyim, bu süre içerisinde Tosyalı ailesinin resim karesindeki yerleri hiç değişmedi, aksine daha da güçlendiler. Daha önce yaptırmış oldukları Tosçelik Fen Lisesi, bu yıl ilk mezunlarını verdi. Yapmakla da bırakmıyor aile, gelip gidiyor kendi ailesine yapılmış, çalışılmış gibi takip ediyor. Orada öğrenim gören çocukların sevinçleriyle, hüzünleriyle birlikte yaşıyor. Hayırsever ailelerin gücü milletin, ülkenin gücüdür. Yani bu ailelerin gücü bizim gücümüz. Sayılarının artmasını diliyoruz. Hizmetleri şükranla anılacaktır.''
     Hayırsever Fuat Tosyalı da sadece üretime odaklanmış sanayici ailesi olduklarını belirterek, ''Bu amaçla doğduğumuz, büyüdüğümüz, istihdam sağladığımız, ekmek yediğimiz yere yatırımlara devam ediyoruz. Bölgemize faydalı işler yapmak bize nasip oluyor. Bize bu imkanı sunan valimize teşekkür ediyoruz'' dedi.
     İskenderun ilçe Kaymakamı Cemil Aksak da hayırsever Tosyalı ailesinin bölgeye yaptığı yatırımların yanı sıra eğitime de katkıda bulunduklarını söyledi.
     İl Milli Eğitim Müdürü Şenol Genç'in de hazır bulunduğu törende daha sonra, İskenderun'da yapılacak 24 derslikli İskenderun Tosyalı Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nin protokolü, Fuat, Fatih ve Ayhan Tosyalı kardeşler tarafından imzalandı. 

HATAY'DA EĞİTİME KATKI haberi 22 Ekim 2010 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Eğitim kategorisine Hatay tarafından  17770 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle