HATAY'DA HEYGENÇ PROJESİ

 Hatay Erol Bilecik Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Sabri Tazeaslan, kabul edilen üç projeleriyle 120 işsiz gence istihdam sağlayacaklarını belirtti.
HATAY'DA HEYGENÇ PROJESİ
Tazeaslan, okul binasında düzenlediği basın toplantısında hazırladıkları ''Her Eğitim Düzeyindeki Genci İstihdama Kazandırma Projesi''nin (HEYGENÇ) kabul gördüğünü ve 216 bin 397 avro hibe aldıklarını söyledi.
     Proje kapsamında, doğalgaz, iş makineleri operatörlüğü ve bilgisayar destek tasarım programları konusunda eğitim verileceğini ifade eden Tazeaslan, ''Projeye Avrupa Birliği'nden (AB) 194 bin 758 Avro ve Türkiye Cumhuriyeti'nden de 21 bin 639 Avro hibe desteği aldık. Çalışmayla 21-29 yaş arasındaki toplam 120 gence eğitim vereceğiz. Amacımız, işsiz olan gençlerimizi istihdama kazandırmak'' diye konuştu.
     Tazeaslan, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), Antakya Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü ile Mustafa Kemal Üniversitesi'nin (MKÜ) ortak olarak katkı sağlayacağı projeye kayıtların başladığını belirtti.
 
HATAY'DA HEYGENÇ PROJESİ haberi 18 Ocak 2011 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Eğitim kategorisine Hatay tarafından  18005 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle