Hatay'da karne heyecanı

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, ''Alınan bu karneler, sadece çocukların değil tüm toplumun başarı karnesi'' dedi.
Hatay'da karne heyecanı
 Lekesiz, Antakya Mustafa Gencay İlköğretim Okulunda düzenlenen karne dağıtım töreninde yaptığı konuşmada, anne ve babaların karnelerdeki olumsuzluklara bakarak çocuklarını üzmemesi ve ruh dünyalarını yıkmaması gerektiğini söyledi.
     Güçlü bir geleceğin, ancak güçlü bir geçmişin üzerine inşa edilmesiyle mümkün olacağını vurgulayan Lekesiz, şöyle konuştu:
     ''Ebeveynlerin, çocukları hem okula hem hayata sağlıklı şekilde hazırlaması için televizyona zaman harcayacağına, çocuğuyla kitap okumaya vakit ayırmaları çok önemli. Kitap okuma tüm toplum için çok önemli ve ihmal edilmemeli. Bu konuda çocukların öğütten çok, iyi bir örneğe ihtiyacı var. Her anne baba çocuklarına davranışlarıyla çok iyi örnek olmalı. Televizyon, anne, baba ve çocukların arasına girerse aile içi iletişim tamamen kaybolur ve kötü sonuçlar ortaya çıkar. Alınan bu karneler, sadece çocukların değil tüm toplumun başarı karnesidir.''
     Lekesiz, kitap okumanın başarı, bilgi ve beceri gibi birçok kazanım sağladığını, edinilen bilgi ve becerilerle de iyi ile kötünün güzel ile çirkinin ayırt edilmesinin farkına varılabileceğini bildirerek, ülkede nitelikli insan gücünün oluşabilmesi için öğretmenlere önemli görevler düştüğünü ifade etti.
     Nitelikli insan gücünün olmadığı bir ülkede kalkınmadan bahsedilemeyeceğine dikkati çeken Lekesiz, nitelikli insan gücü yetiştirilmesinin de eğitim sistemine bağlı olduğunu kaydetti.
     Milli Eğitim İl Müdürü Cafer Tulmaç da kent genelinde ilk ve ortaöğretim olmak üzere 380 bin 680 öğrenciye karne verildiğini bildirerek, karneye bakan veli ve öğretmenlerin çocuklara neler verebildikleri konusunda değerlendirme yapması, öğrencilerin de eksiklerini görerek çalışması gerektiğini dile getirdi.
     Tulmaç, il genelinde ''Hatay Okuyor'' kampanyası dahilinde 9 milyonun üzerinde kitap okunduğunu anımsatarak, bu noktadan sonra anne ve babaların her akşam çocuklarıyla birlikte en az bir saat kitap okuması gerektiğine değindi.
     Konuşmaların ardından Vali Lekesiz ve beraberindekiler, derslikleri gezerek öğrencilere karnelerini dağıttı.
Hatay'da karne heyecanı haberi 20 Ocak 2012 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Eğitim kategorisine Hatay tarafından  19230 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle