HATAY'DA KIZ MESLEK LİSESİNE YOĞUN İLGİ

Antakya'da faaliyet gösteren Yıldız-Selahattin Mıstıkoğlu Kız Teknik ve Meslek Lisesine yoğun ilgi olduğu bildirildi.
HATAY'DA KIZ MESLEK LİSESİNE YOĞUN İLGİ
   Okul yetkililerinden edinilen bilgiye göre 2011-2012 eğitim-öğretim yılı için açılan 300 kişilik kontenjana bin 314 kişinin başvurduğu, okulların açılacağı tarihe kadar da bu rakamın artabileceği belirtildi.
     Yüksek Öğretim Kurumu'nun (YÖK) yaptığı düzenlemeyle meslek liselerin kat sayı sorununun kısmende olsa çözülmesinden sonra bu liselerine ilginin daha arttığı kaydedildi.
     Yetkililer, Kız Teknik ve Meslek Lisesinin yoğun ilgi görmesinde okulun başarılı projelere imza atması, yurt dışında eğitim ve staj yapma imkanı sunması, mesleki eğitim konusunda idareci ve öğretmenlerin uyumlu çalışması ve okulun merkezi ve güvenli bir noktada yer almasının etkili olduğunu ifade ettiler.

     Okulun 7 farklı bölümünde eğitim verildiği ve özellikle, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, İpek Üretimi ve dokumu, Bilişim Teknolojileri, Yiyecek ve İçecek Hizmetleri, Grafik ve Fotoğrafçılık, Kuaförlük ve Giyim Teknolojileri bölümlerinin fazla ilgi gördüğü kaydedildi.
     Halen Türkiye'nin en kalabalık kız meslek lisesi olan okulda, spor salonları, uygulama ve üretim atölyelerinin bulunduğu, güvenlik konusunda da okul aile birliğinin güvenlik görevlisi ve sistemleri konusunda yaptığı çalışmaların yer aldığı ifade edildi.
     Ayrıca 6 Eylül Salı günü başlayan kayıtların 16 Eylül Cuma gününe kadar devam edeceği de bildirildi.