HATAY'DA ''MOTİVASYON VE KALEM KIRMA ŞENLİĞİ''

Eğitimci yazar Süleyman Beledioğlu, stresin başarıda bir engel olmadığını belirtti.
HATAY'DA ''MOTİVASYON VE KALEM KIRMA ŞENLİĞİ''
Beledioğlu, Fen Bilimleri Dershanesi tarafından Kültür Merkezi'nde düzenlen ''Motivasyon ve Kalem Kırma Şenliği'' panelinde yaptığı konuşmada, amacının öğrencilere stresle mücadele etme yöntemlerini öğretmek olduğunu söyledi.
     Pazar günü yapılacak olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na (YGS) yaklaşık 1,5 milyon öğrencinin gireceğini ifade eden Beledioğlu, bunların hemen hepsinin aynı stresi yaşadığını kaydetti.
     Öğrencilerin yanı sıra anne babaların da sınav nedeniyle stres yaşadığını vurgulayan Beledioğlu, ''Önemli olan stresle mücadele etmeyi öğrenmek ve hayata hep olumlu bakmaktır. Stres başarıda bir engel değildir'' diye konuştu.
 
 
 
     Stresin insan beyninin daha iyi odaklanmasını sağladığını belirten Beledioğlu, ancak bununla mücadele etmenin dünyanın en yorucu işi olduğunu söyledi.
     Umudun her zaman başarı getireceğini ifade eden Beledioğlu, bunun asla kaybedilmemesi gerektiğini kaydetti. Beledioğlu, öğrencilerin sınavda önce kolay sorulardan başlaması gerektiğini, bu şekilde zor olanların daha kolay çözülebileceğini belirtti.
     Etkinliğe, Çekmece Belediye Başkanı Cafer Özenler ile Milli Eğitim Şube Müdürü Bekir Kocaoğlan ve öğrenciler katıldı.