HATAY'DA OKUL İÇİN İMZA KAMPANYASI

OKULLARININ GEREKLİ ALT YAPI ŞARTLARININ SAĞLANMADAN TEKNİK LİSE YAPILMASINA TEPKİ GÖSTEREN VELİLER İMZA TOPLADI
HATAY'DA OKUL İÇİN İMZA KAMPANYASI
Atatürk Teknik Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Ayten Polat, düz lise olarak eğitim veren okullarının gerekli alt yapı şartlarının sağlanmadan teknik liseye dönüştürülmesinin çok yanlış olduğunu, bu konuda velilerden imza topladıklarını belirtti.
     Polat, Antakya Gazeteciler Cemiyeti'nde (AGC) düzenlediği basın toplantısında, 52 sınıfın bulunduğu ve yaklaşık 2 bin 500 öğrencinin eğitim öğretim gördüğü okullarının düz lise olarak kalması ya da Anadolu lisesi olmasını istediklerini söyledi.
     Okullarının eylül ayında, hiç bir öğretmen ya da velinin görüşü alınmadan teknik liseye dönüştürüldüğünü ifade eden Polat, ''Bu değişiklik sadece tabelada oldu. Çünkü okulumuzda teknik lise olabilmesi için yeteri kadar atölye ve laboratuvar yok. Alt yapı şartları sağlanmadan okulumuzun teknik lise yapılması öğrencileri mağdur ediyor. Bu konunun bir an önce düzeltilmesini istiyoruz. Okulumuzun ya düz lise ya da Anadolu lisesi olmasını talep ediyoruz'' diye konuştu.
     Okulun teknik lise yapılmasına tepki gösteren velilerden 5 bin imza topladıklarını vurgulayan Polat, okulları için sonuna kadar mücadele edeceklerini, gerekirse eylemler ve yürüyüş düzenleyeceklerini belirtti.