HATAY'DA OYAK LİSELERARASI MATEMATİK YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ

OYAK Liseler Arası Matematik Yarışması'nda bu yıl Hatay birincisi Halil İbrahim Evren Anadolu Lisesi oldu.
HATAY'DA OYAK LİSELERARASI MATEMATİK YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ
 İSDEMİR Genel Müdürü İsmail Akçakmak, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Tayfur Sökmen Yerleşkesi Atatürk Konferans Salonu'nda düzenlenen törende yaptığı konuşmada, OYAK'ın iştirakçisi olarak düzenledikleri yarışmaya il genelinde 45 okuldan 180 öğrencinin katıldığını söyledi.
     Akçakmak, yarışmanın önemli bir sosyal sorumluluk projesi olduğunu belirtti.
     Matematiğin birçok bilim dalı alanında kullanıldığını ifade eden Akçakmak, yarışmayı matematiğin önemini gençlere anlatabilmek amacıyla gerçekleştirdiklerini ifade etti.
     Hatay Vali Yardımcısı Kadim Doğan da ülkelerin ve illerin kalkınmasının en iyi yolunun eğitimden geçtiğini söyledi.
     İyi bir eğitimle yetişmiş toplumların çağa daha rahat ayak uydurduklarının altını çizen Doğan ''Bu etkinlikle gençlerimiz eleştirisel, analitik düşünceyi daha iyi öğrenmekteler'' dedi.
     MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder ise gençlerin bu projeler sayesinde hem hayallerini gerçekleştirme hem de bilim dünyasının kapısını aralama fırsatı buldukları kaydetti.
     Konuşmaların ardından Akçakmak, Vali Yardımcısı Doğan, il birincisi olan Halil İbrahim Evren Anadolu Lisesi, ikinci Antakya Necmi Asfuroğlu Lisesi ve üçüncü Tosçelik Fen Lisesi ekibine cumhuriyet altını ve plaket verdi.
     Ödül töreninin ardından MKÜ Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı öğrencilere dinleti sundu.