HATAY'DA ''UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ''

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı'nın (DOĞAKA), bölgede girişimciliğin geliştirilmesi amacıyla 'Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi' gerçekleştirileceği bildirildi. 
HATAY'DA ''UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ''
 DOĞAKA Genel Sekreteri Erdoğan Serdengeçti, yaptığı yazılı açıklamada, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Hizmet Merkezi Müdürlükleriyle işbirliği içerisinde Hatay ve Kahramanmaraş'ta 75, Osmaniye'de 50 girişimci adayının katılabileceği eğitim düzenleyeceğini belirtti.
     Hatay'da düzenlenecek ''Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi''nin işini kurmak isteyen genç işsizler, meslek lisesi mezunları, üniversiteliler ve kadınlara yönelik olacağını ifade eden Serdengeçti, şöyle devam etti:
     ''30 Kasım-20 Aralık tarihleri arasında merkez ilçe Antakya'da 50 kişi, 4-23 Aralık tarihleri arasında İskenderun ilçesinde 25 kişi söz konusu eğitimden ücretsiz olarak faydalanabilecek. Bu eğitimden mezun olarak kendi işini kuran girişimciler, iş fikirleri kapsamında eğitim süresi içinde yapacakları atölye çalışmaları sonucu hazırlayacakları iş planları ile KOSGEB'e başvurabilecek. Uygun görülen iş planı sahipleri, KOSGEB'in sağladığı yeni girişimci desteklerinden yararlanabilecek. Bu destekler 27 bin TL'ye kadar hibe, 70 bin TL'ye kadar faizsiz geri ödemeli kredi şeklinde olacak.''
     Serdengeçti, Hatay'da yapılacak ''Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri''ne katılmak için son başvuru tarihinin 22 Kasım olduğunu, başvuruların DOĞAKA Hatay Yatırım Destek Ofisine, KOSGEB Hatay Hizmet Merkez Müdürlüğü ile İskenderun Sanayi ve Ticaret Odasına yapılabileceğini kaydetti