HATAY'DA VELİLERDEN EYLEM

TOKİ Şehit Faruk Adaş İlköğretim Okulu velileri, 32 dersliklerinden 15'inin lise öğrencilerine tahsis edilmesini istemediklerini belirterek eylem yaptılar.
HATAY'DA VELİLERDEN EYLEM
  TOKİ Şehit Ömer Faruk Adaş İlköğretim Okulu Okul Aile Birliği Başkanı Şahin Gülcen, İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde toplanan veliler adına yaptığı açıklamada, geçen yıl okullarından 15 dersliğin Hacı Ali Nurlu Lisesine tahsis edildiğini söyledi.
  
     Yeni eğitim öğretim yılıyla birlikte TOKİ Şehit Ömer Faruk Adaş İlköğretim Okulu'ndan tahsis edilen dersliklerde eğitim gören Hacı Ali Nurlu Lisesi'nin öğrenci sayısının 900'e çıktığını ifade eden Gülcen, şöyle devam etti:
     ''Mevcut okulumuzun yakınında TOKİ Süleyman Yılmaz Anadolu Lisesi var. Bu okulun binası ve dersliği bizim ilköğretim okulumuzdan daha fazla. Geçici olarak TOKİ Süleyman Yılmaz Anadolu Lisesine yerleştirilen Hatay Fen Lisesi de, şuan buraya kalıcı olarak yerleştirilmeye çalışılmakta, okulun asıl sahipleri ise bizim öğrencilerimizin eğitim gördüğü TOKİ Şehit Faruk Adaş İlköğretim Okulu'na gönderilmek istenmektedir.
     Geçici olarak yerleşen Hatay Fen Lisesi, TOKİ Süleyman Yılmaz Anadolu Lisesi'nde 8 derslik kullanmış, geriye kalan 24 dersliği diğer okullara vermemek için uygunsuz şekilde derslikleri yatakhane ve yemekhaneye çevirmiştir. Şuan dahi TOKİ Süleyman Yılmaz Anadolu Lisesi'nde atıl durumda derslikler vardır.''

     Hatay Fen Lisesi'nin eğitim gördüğü TOKİ Süleyman Yılmaz Anadolu Lisesi'nde bu imkanlar varken, TOKİ Şehit Faruk Adaş İlköğretim Okulu'nda aynı çatı altında üç ayrı okul ve farklı yaş gruplarından öğrencilerin bir arada olmasının eğitim açısından sağlıklı olmadığını savunan Gülcen, bu konuda yetkililerden yardım beklediklerini kaydetti.
     Gülcen, yapılan uygulamayı kabul etmediklerini, durum düzelene kadar her türlü tepkiyi göstereceklerini belirtti.
HATAY'DA VELİLERDEN EYLEM haberi 19 Eyl 2011 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Eğitim kategorisine Hatay tarafından  36065 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle