HATAY'DA ''VERİMLİLİK VE SÜREKLİ GELİŞTİRME EĞİTİMİ''

HATAY - Apex Kariyer Firması Eğitmeni Mehmet Vehbi Nazırlı, verimliliğin çok çalışmakla değil, etkili çalışmakla mümkün olduğunu belirtti. 
HATAY'DA ''VERİMLİLİK VE SÜREKLİ GELİŞTİRME EĞİTİMİ''
Nazırlı, TÜrkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) İl Kadın Girişimciler Kurulu tarafından Antakya Ticaret Borsası'nda (ATB) düzenlenen ''Verimlilik ve Sürekli Geliştirme Eğitimi''nde yaptığı konuşmada, verimliliğin girdi ile çıktı arasındaki denge olduğunu söyledi.
     Firmaların kar edebilmesi için mutlaka verimliliğinin artırılması gerektiğini ifade eden Nazırlı, ''Verimlilik, doğru olan işleri, uygun bir biçimde ve ekonomik bir çalışmayla gerçekleştirmeyi amaçlayan bir yaşam biçimidir. Verimlilik, ancak etkili çalışmakla mümkündür. Bir kişiyi çok çalıştırarak verimli hale getiremezsiniz. Öncelikle firmamızın yapısını tespit edip, ileriye dönük amaçları belirlemeliyiz. Bu doğrultuda uygulamak istediğimiz politikaları doğru bir şekilde kullanırız. Böylece verimli bir çalışma yapabiliriz'' diye konuştu.
     Nazırlı, Türkiye'de firmaların en az emek, zaman ve iş gücü ile en yüksek verimliliği almanın telaşına girdiğini belirtti.